Ana Sayfa chromesearch.club Virüsünü Google Chrome Tarayıcısından Silme [Çözüldü]

chromesearch.club Virüsünü Google Chrome Tarayıcısından Silme [Çözüldü]

Çözüldü866 GörüntülemeBilgisayar
0
0 Yorum

Uzun süredir chrome kullanıyorum, fakat bugün başlangıç ekranımda bir değişiklik oldu. Bunun indirdiğim bir dosyadan kaynaklandığını düşünüyorum. Çok uğraştım fakat bir türlü kaldıramadım. Belirttiğim gibi başlangıç ekranım değişti ve değiştiremez oldum. Fotoğraftaki arama motoru listesinde chromesearch.club arama motorunu düzenleyemiyor ve kaldıramıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

En iyi cevap olarak seçildi
[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
0

Google Chrome tarayıcınıza bulaşan arama motoru ve reklam virüslerinden kurtulmak istiyorsanız çözüm önerilerimizi denemenizi öneririz. Google Chrome üzerine bulaşan yaşadığınız sorunlar son zamanlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi. Çoğu kullanıcı, Chrome’un istemediği türde reklamlar gösterdiğini, arama motorunun Google’dan farklı bir arama motoru olduğunu ve değiştiremediğini belirtiyor. Bu tip durumlarla karşılaşırsanız aşağıdaki çözüm önerilerimizi deneyiniz.

  1. Google Chrome tarayıcınızı sıfırlamayı deneyin. Chrome tarayıcısını sıfırlamak için şu yolu izlemelisiniz. Chrome tarayıcınızı açın. Sağ üstte üç noktaya tıklayarak Ayarlar‘a tıklayın. Altta ki Gelişmiş seçeneğini tıklayın. “Sıfırlama” bölümünün altında Sıfırla‘yı tıklayın. Sıfırla‘yı tıklayarak onaylayın. ​
  2. Google tarafından Chrome tarayıcısı için tasarlanan Chrome Temizleme Aracı’nı indirip, mevcut Chrome’unuzu taratınız. Chrome tarayıcınızın düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyecek tarayıcı üzerinde herhangi bir yazılım bulunuyorsa, bu araç sayesinde tarayıcınızdan yada sisteminizden o yazılımı temizleyebilirsiniz. (Chrome Temizleme Aracı sadece tarayıcının dosyalarını kontrol ederek düzeltmenizi sağlar. Tarayıcı dışındaki kötü niyetli yazılımları temizlemez)
  3. Chrome Temizleme Aracı sorununuzu çözmez ise yine Google tarafından yayınlanan Yazılım Kaldırma Aracı‘nı indirip Chrome tarayıcınızı taratın. Uygulama BETA sürümü olduğu için bazı işletim sistemlerinde hata verebilir.
  4. Yukarıdaki işlemler eğer sorununuzu çözmediyse üçüncü parti (3rd party) güvenlik yazılımları kullanmanız gerekecek. Bu yazılımlar arasında en stabil ve etkili Malwarebytes ve AdwCleaner‘ kullanabilirsiniz. Bu iki yazılımıda indirerek sisteminizi taratıp zararlı yazılımları kaldırabilirsiniz.
En iyi cevap olarak seçildi
Cevabınızı yazın.