Ana Sayfa Çocuğuma nasıl pasaport alabilirim? [Çözüldü]

Çocuğuma nasıl pasaport alabilirim? [Çözüldü]

Çözüldü1.28K GörüntülemeResmi Kurumlar
0
0 Yorum

Çocuğumla yurtdışına çıkacağım. Çocuğuma nasıl pasaport alabilirim?

seçilmiş cevap
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

Reşit olmayan çocuklardan da imza ve parmak izi alınıyor mu ?
YURTİÇİ BAŞVURU BİLGİSİ : 12 yaşından gün almamış çocukların başvuru formları velileri veya vasileri tarafından imzalanmaktadır.12 yaşından gün almış ve daha büyük çocukların başvuru sırasında imzaları alınmaktadır. 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5’inci maddesi uyarınca, 7 yaşından gün almış ve daha büyük çocuklardan parmak izi alınmaktadır.

 

YURTDIŞI BAŞVURU BİLGİSİ : 12 yaşından gün almamış çocukların başvuru formları velileri veya vasileri tarafından imzalanmaktadır.12 yaşından gün almış ve daha büyük çocukların başvuru sırasında imzaları alınmaktadır.

Eşimin ve çocuklarımın e-Pasaport başvurusunu ben yapabilir miyim ?
e-Pasaport başvuruları yaş ayrımı gözetilmeksizin, şahsen yapılmaktadır. Ancak, bu sitenin ana safasında yer alan “e-pasaport başvuru randevusu almak istiyorum” başlığı üzerinden eşinizin veya çocuklarınızın için e-Pasaport başvuru randevusu alabilirsiniz.

15 yaşından küçük çocukların nüfus cüzdanlarında fotoğraf bulunması zorunlu mudur ?
15 yaşından küçük çocukların e-Pasaport başvuruları için fotoğraflı nüfus cüzdanı talep edilmemektedir ancak bu nüfus cüzdanlarında T.C. Kimlik numarası bulunmalıdır. Üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları başvuru sırasında kabul edilmemektedir.

Kaynak ve Başvuru Adresi:
https://epasaport.egm.gov.tr

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.