Ana Sayfa E-Okul VBS ve sınav sonuçları nasıl öğrenilir? [Çözüldü]

E-Okul VBS ve sınav sonuçları nasıl öğrenilir? [Çözüldü]

Çözüldü1.42K GörüntülemeEğitim
0

e-okul sistemi ile velisi olduğum öğrenciye ait ne gibi bilgileri öğrenebilirim? Çocuğumun notlarını bu sistemle görebilir miyim?

seçilmiş cevap
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

VBS yani açılımıyla E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi, velilerin öğrenciye ait ders notlarını, ders planını, sınav takvimini, devamsızlığını görebilmesi için ve bunu sadece T.C. Kimlik Numarası ile giriş yaparak öğrenebileceği bilgi sistemidir.

 
E-Okul Hangi Eğitim Kurumlarını Kapsar ve Hangi Hizmetleri Kapsar?
Milli Eğitim Bananlığı Bilişim Sistemleri projesi olan MEBBİS üzerinden öğrenci kaydı, not girişleri, sınav bilgileri, nakil işlemleri ve merkezi olarak yapılacak sınavların, mesela; DPY-B, TEOG), tüm işlemlerinin, karne dökümünün, ders izleğinin yayınlandığı e-okul sistemi devlet ve özel okullarında, anaokullarında, ortaöğretim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında hizmet vermektedir. E-okul VBS,yani E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi, eğitimcilerin yanı sıra velilerin de bu hizmetten faydalanmasını sağlayan, çocuğunun eğitimi yakından izlemesine olanak sağlayan bir hizmet halini almıştır. Bu hizmet dahilinde veli, öğrenciye okulu tarafından yapılan duyuruları, öğrencinin sınav giriş belgelerini, sınav tarihlerini, sınav notlarını, davranış notlarını görebilir.

 
E-Okula Nasıl Giriş Yapılır?
Velilerin öğrencinin eğitim hayatını başından sonuna kadar takip edebilmesine olanak sağlayan, çok büyük kolaylıklar sağlayan, kısa ve hızlı yoldan hizmet veren VBS’ye, e-okulun resmi sitesinden ulaşılabilir. Yukarıda sağlayan birçok bilgiye çok kısa yoldan ulaşılan bilgi sistemine hem web ortamından ulaşılabildiği gibi aynı zamanda telefona indirilen bir uygulama olan hali de vardır. Veliler ve öğrenciler bu sisteme Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) Kimlik Numarası ve okul numarası ve birkaç güvenlik sorusu ile giriş yapılabilir. Giriş yaptıktan sonra hizmet panellerinden hangi alanda bilgi alınacağını seçebilir ve sistemi yönlendirebilirsiniz. Bu alanda ders programı, merkezi sınavlara giriş ile ilgili bilgilendirmeler, sınav puanları, davranış puanları, devamsızlık durumu, ödev ve etkinlik durumları not bilgilerini görebilirler.

 
E-Okul Üzerinden Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?
İster web ortamından ister telefona indirdiğiniz uygulama üzerinden erişebileceğiniz e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) Kimlik Numarası girişi yaparak ve birkaç güvenlik sorularını cevaplayarak giriş yaptıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencinin girdiği sınavın not bilgisini anında öğrenebilirsiniz.

 

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.