Ana Sayfa Facebook yarın teslim tarihi paylaşımları doğru mu? [Çözüldü]

Facebook yarın teslim tarihi paylaşımları doğru mu? [Çözüldü]

Çözüldü1.67K GörüntülemeSosyal Medya
0

Facebook arkadaşlarım sürekli aşağıda ki metni paylaşıyor. Gerçek mi bu facebookun herkese açık olacağı durumu?

 PAYLAŞTIĞIMIZ HERŞEY, YARIN HERKESE AÇIK OLACAKMIŞ. SİLİNMİŞ VEYA İZİNSİZ OLAN MESAJLAR BİLE. SADECE BİR BİTTİ VE ÖNLEM ALMAK HER ZAMAN İÇİN TERCİH EDİLİR.. KANAL 13 FACEBOOK’TA GİZLİLİK KONUSUNDA KONUŞMUŞLAR. (FACEBOOK’U VEYA FACEBOOK’A FOTOĞRAF, BİLGİ, MESAJ VE GÖNDERİLER, HEM GEÇMİŞ HEMDE GELECEKTE KULLANMAK İÇİN FACEBOOK İZNİ İLE HERHANGİ BİR TARAFA İZİN VERMEM..) BU İFADE İLE FACEBOOK ‘A, BU PROFİLİ VE /VEYA İÇERİĞİ DOĞRULTUSUNDA BANA KARŞI HERHANGİ BİR EYLEM ALABİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR.. GİZLİLİK İHLALİ VE YASASI, YASALAR TARAFINDAN CEZA (1_308_1_1_103 308_103 VE ROMA TÜZÜĞÜ…) NOT ;FACEBOOK ARTIK KAMU TARAF.. TÜM ÜYELERİN BU ŞEKİLDE BİR NOT GÖNDERMESİ GEREKİYOR.. İSTERSENİZ BU SÜRÜMÜ KOPYALAYIP KOYUN.. BÖYLE BİR İFADEYİ EN AZ BİR KEZ YAYINLA, TEKNİK OLARAK FOTOĞRAFLAR KULLANIMI VE PROFİL DEVLETLE İLGİLİ BİLGİ İÇİNDE.. PAYLAŞ KOPYALA AMA KENDİ ADINIZ OLSUN…. GÜVENLİĞİNİZ İÇİN…

seçilmiş cevap
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

Bahsettiğiniz tür şeylerin hiçbiri gerçek değil. Kişisel verilerinizin korunması korusunda facebook sorumlu olduğu gibi facebook’a ilk kayıt olduğunuzda kayıt olurken kullanıcı sözleşmesinde yazan tüm maddeleride onaylamış sayılırsınız. O sözleşmelerde yazan maddelerde herşeyin kullanıcı sorumluluğunda olduğunu belirtmekte. Siz hesabınızı arkadaşınız olmayan herkese açık bırakırsanız hesabınızla ilgili istenmeyen durumlarla karşılaşmanız mümkündür.

 

Tavsiye olarak en iyi çözüm arkadaşınız olmayan insanları eklememeniz ve facebook benzeri uygulama yada sitelere giriş yaparak veya bilmediğiniz uygulamalara izin vererek hesabınızı tehlikeye atmamanız. Çünkü ne kadar duvarınızda paylaşırsanız paylaşın yasal sorumluluk tamamen son kullanıcıya ait olacaktır. ?

 

Facebook tarafından yapılan resmi açıklama ise altta ki gibidir.

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.