Ana Sayfa Facebook’ta profilime kimler baktı nasıl görürüm? [Çözüldü]

Facebook’ta profilime kimler baktı nasıl görürüm? [Çözüldü]

Çözüldü1.20K GörüntülemeSosyal Medya
0
0 Yorum

Instagram’da Profilime kim baktı nasıl görürüm? Bunu yapabileceğim bir uygulama biliyor musunuz?

seçilmiş cevap
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

Facebook üzerinde hesabınıza kimlerin baktığını gösteren hiçbir uygulama ya da site bulunmamaktadır. Bu gibi söylemler genellikle şu amaçlar için yapılmaktadır.

  • Sisteminize herhangi bir uygulama yükleyerek telefonunuzdaki verilere izin istenir ve izniniz olmaksızın bilgileriniz arka planda başka yerlere aktarılır. Telefon ya da bilgisayar üzerinden kullanmanız hiç fark etmemektedir.
  • Uygulamaya izin verdiğiniz anda sizin adınıza paylaşım yapabilir, başkalarını takip edebilirler. Hatta özel mesaj gönderme imkanına dahi erişebilirler. Spam olarak algılanırsanız hesabınızın kapatılması söz konusu olabilir.
  • Sırf reklam geliri elde edebilmek adına sizi farklı amaçlara yönlendirip saçma sapan bir uygulama yükletmek isteyebilirler.

 

Peki nasıl önlem alabilirsiniz?

Bunun için yapılabilecek tek şey bu tür uygulamaların gerçekliğine inanmamak. Ayrıca sizden facebook bilgilerinizle giriş yapmanızı isteyen ne olduğunu bilmediğiniz uygulamalara kesinlikle giriş yapıp izin onayı vermeyin. Şüphe duyduğunuz durumlarda hemen şifrenizi değiştirip hesap bilgilerinizi korumaya alın.

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.