Ana Sayfa Google Chrome Memnuniyet Anketi Sorunu [Çözüldü]

Google Chrome Memnuniyet Anketi Sorunu [Çözüldü]

Çözüldü869 Görüntülemeİnternet
0
0 Yorum

2016 Yıllık ziyaretçi anketimize katılmanız için özel olarak seçildiniz! Chrome hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin ve ” Teşekkürler” demek için size onu, bunu, şunu (Herşey olabilir) kazanma şansı verelim ! Bugün bana bir memnuniyet anketi formu geldi. Ve dalgınlığıma doldurdum ve kredi kart bilgilerimi girdim. Bu anket Google tarafından gönderilen bir anket miydi yoksa bizde virüs taşıyıcılarının yemimi olduk.

Cevaplanan soru
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
0

Google asla sizden kredi kartı bilgileri gibi bilgiler istemez. Sizin başınıza gelen olayın ismi Phishing (Oltalama) olarak geçmektedir.

Kullanıcıya güvendiği bir markayı kullanarak mail, anket veya benzeri yöntemler kullanılarak kandırarak banka bilgileri elde edilmeye çalışılır. Başarılı oldukları taktirde maddi olarak çok fazla zarara uğratabilirler. Yapmanız gereken vakit kaybetmeden hemen bankanızla iletişime geçerek bankayı bilgilendirmek ve mevcut kartınızı iptal ettirmek. Yeni kart çıkartmadan maalesef bu dakikadan itibaren yapılabilecek fazla birşey yok.
NOT: Size gönderilen bu tür anketlere, maillere, smslere itibar etmeyiniz. Tanımadığınız kişilerden veya kaynağını bilmediğiniz gelen dosyaları ve programları cihazlarınızda veya bilgisayarlarınızda çalıştırmayın.

En iyi cevap olarak seçildi
Cevabınızı yazın.