Ana Sayfa Google webmaster sayfasındaki zengin kartlar nedir? Nasıl kullanılır? [Çözüldü]

Google webmaster sayfasındaki zengin kartlar nedir? Nasıl kullanılır? [Çözüldü]

Çözüldü1.70K GörüntülemeWebmaster
0

Google webmaster araçlarında yer alan “zengin Kartlar” veri işaretleyicisini kullananız var mı? Schema.org kuralarına uygun olan sitelerde mi kullanılabiliyor sadece? Bu Google Zengin Kartlar veri aracı nasıl kullanılır?

düzenlenmiş cevap
[Toplam:2    Ortalama:5/5]
0

aGoogle arama sonuçlarında kullanılan snippet benzeri arama sonuçlarını özelleştirmeye yarayan bir düzendir. Başlıca özellikleri yemek tarifleri, etkinlikler, organizasyonlar, ürünler ve incelemeler daha detaylıca arama sonuçlarında görünebilecek.

Google zengin kartları kullanabilmek için https://www.google.com/webmasters/tools/rich-cards adresi üzerinden gerekli yönergeleri kullanmanız gerekmektedir.

Zengin kartlar raporu, Google’ın sitenizde bulduğu zengin kart yapısal verilerindeki hataları düzeltmenize yardımcı olur. Rapor, Google’ın zengin kart platformundan en iyi şekilde yararlanmanız için daha fazla bilgi sağlayabileceğiniz alanları da işaret eder.
Raporu kullanma
Google, sitenizde zengin kart yapısal verisi algılarsa bulduğu kartlarla ilgili bilgilerin yer aldığı bir grafik ve tablo görüntüler.

  1. Raporun en üst düzey sayfasında, sitenizde bulunan tüm zengin kartlara ilişkin hataların veya önerilerin toplamı, kart türüne göre gruplanmış bir şekilde gösterilir. Kart türüne göre ayrıntıya inmek için bir satırı tıklayın.
  2. Raporun ikinci düzeyinde, seçili kart türü için sitenizde bulunan tüm kritik ve kritik olmayan hatalar listelenir. Kural türüne göre daha da ayrıntıya inmek için bir satırı tıklayın.
  3. Raporun üçüncü düzeyinde, seçili kuraldan etkilenen seçili türdeki kartların yer aldığı tüm sayfalar gösterilir. Söz konusu hataya ilişkin önerilen bir düzeltmeyi görmek için bir satırı tıklayın.

Öncelikle kartlarınızdaki kritik hataları, daha sonra kritik olmayan hataları düzeltmenizi öneririz.

Detaylı bilgi: https://support.google.com/webmasters/answer/6381755

düzenlenmiş cevap
Cevabınızı yazın.