Ana Sayfa Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm [Çözüldü]

Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm [Çözüldü]

Çözüldü1.04K GörüntülemeAlışveriş
0
0 Yorum

Telefonuma “Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al ? bu bağlantıya gitmen yeterli http://gratis-gift.site/” şeklinde bir mesaj geldi. Nedir bu?

seçilmiş cevap
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
0

Gratis adı kullanılarak gönderilen mesajlara dikkat. Son günlerde sıkça karşılaşılan bu mesajlar aslında virüs. Gratis Gift adı altında yapılan bu kandırmacada linke tıkladığınız andan itibaren virüs telefonunuzu sarıyor.

Ardından telefonunuza bulaşan virüs kişi listenizdeki herkese otomatik bir şekilde aynı mesajı gönderiyor. Sizden gönderilmiş gibi duran bu mesajdaki bağlantı linkini tıklayan arkadaşlarınızda aynı durumla karşı karşıya kalıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Gratis’in ‘Gift’ diye bir özelliği bulunmuyor ve bununla ilgili kanuni işlem de başlatıldı.

Gratis bunun üzerine internet sitesinden bir duyuruda bulundu ve kanuni işlem başlatıldığını ifade etti.

“Değerli Müşterilerimiz, yapmış olduğumuz tüm kampanyalar sadece  sosyal medya hesaplarımızdan ve www.gratis.com resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Farklı mecralarda Gratis adı kullanılarak yapılan kampanya duyurularına itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Tarafımızca kanuni işlemler başlatılmıştır, bilgilerinize sunarız.”

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.