Ana Sayfa huawei p9 plus telefonda sesli virüs var nasil temizlenir? [Çözüldü]

huawei p9 plus telefonda sesli virüs var nasil temizlenir? [Çözüldü]

Çözüldü872 GörüntülemeAndroid
0
0 Yorum

merhabalar , son bir kac haftadir telefonu kullanirken aniden tebrikler ödül kazandiniz seklinde sesli bildirim geliyor. Sesten kastim hani siri, kortana gibi bildirimi okuyor. Büyük ihtimalle de virüs baska ne olsun ki zaten. Nasil temizleyebilirim , nasil bir virüstür hoperlöre erisimli oldugu icin baya tedirginim. ne gibi zararlari olur. yardim ederseniz cok sevinirim. simdiden cok saolun.

En iyi cevap olarak seçildi
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

Telefonunuzda yaşadığınız duruma sebep olan bir uygulama veya bulaşan yazılım neden olabilir. Deneyebileceğiniz çözümleri sıra sıra aşağıda bulabilirsiniz.

  • Telefonunuzda ki Facebook, Instagram gibi uygulamalar haricinde tüm uygulamaları kaldırın. Ses yoluyla spam yayan herhangi bir uygulama olabilir.
  • Telefonunuza Android için var olan antivirüs uygulamalarıyla iyice bir taratın. Android için antivirüs uygulamalarına buradan ulaşabilirsiniz. Avast, Bitdefender gibi uygulama seçeneklerini deneyebilirsiniz.
  • Yukarıdaki ihtimallere rağmen hala telefonunuzda sorun devam ediyorsa telefonunuzun yedeğini alarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndermenizi öneririm. Telefonunuzu yedekledikten sonra fabrika ayarlarına dönebilmek için yapmanız gereken işlem sırasıda şu şekildedir: Ayarlar > Gelişmiş Seçenekler > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Telefonunuzu sıfırlamadan önce şarjınızın %50 üzerinde olduğundan emin olun. Sıfırlama işlemi gerçekleşirken telefonunuza müdahalede bulunmayın işlem sonuna kadar bekleyin.

Yukarıdaki çözümler sorununuzu büyük oranda çözecektir. Ancak hala sorun devam ediyorsa telefonunuza Hard-Reset yapılması veya orjinal yazılımının tekrardan yüklenmesi de gerekebilir.

En iyi cevap olarak seçildi
Cevabınızı yazın.