Ana Sayfa Huawei TT Honor 7 telefonuma format atmak istiyorum

Huawei TT Honor 7 telefonuma format atmak istiyorum

Çözüldü1.57K GörüntülemeMobil
0

Huawei TT Honor 7 telefonuma format atmak istiyorum. Bu telefona nasıl format atabilirim? Telefonumun sensörlerinde de sorun var. Sensör sorunları da formatla düzelir mi?

düzenlenmiş cevap
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

Türk Telekom markası altında karşılaştığımız Huawei tarafından üretilmiş Honor 7 telefon kullanıcılar arasında yaygınlaşıyor. Tabi ki bu yaygınlaşmayla birlikte telefonda yaşanan sorunlara karşı telefonu başlangıç ayarlarına nasıl geri getirebileceğiniz gibi teknik bilgilere ihtiyacınız olabiliyor.  Ancak Huawei Honor 7 diğer adıyla Türk Telekom Honor 7 telefonunuza format atmadan önce bilmeniz ve önlemini almanız gereken işlemleri sağlamalısınız.

 1. Telefonunuzun bataryası %50’den fazla batarya doluluğu seviyesinde bulunması gerekiyor
 2. Google hesabınıza ait şifrenizi biliyor olmanız, telefon rehberiniz ve ayarlarınız gibi birçok önemli bilgiyi google hesabınıza yedeklemelisiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız bu işlemi gerçekleştirmemek yararınıza olacaktır.
 3. Telefonunuzu mutlaka yedeklemelisiniz.
 4. Hafıza kartınızı ve sim kartınızı cihazınızdan çıkarınız.
 5. Eğer yeterince bilginiz yoksa teknik destek almalısınız.

Genellikle desen kilidini unutma, telefonda oluşan kilitlenme ve donma sorunlarını aşmak adına format atabilirsiniz.

 
Huawei TT Honor 7 Telefona Format Atma Yöntemi 1:

 1. Telefonunuzu power tuşuna basarak kapatınız.
 2. Cihazınızın ses açma ve power tuşlarına tuşları bırakmadan açılıncaya kadar basınız.
 3. Ekrana Honor 7 logosu geldiği an elinizi önce ses açma tuşundan daha sonra power tuşundan çekerek kurtarma menüsünün karşınıza gelmesini bekleyiniz.
 4. Karşımıza EMUI ekranı gelecek.
 5. Bu ekranda Wipe Data Factory Reset dedikten sonra Yes – Wipe Data Factory Reset seçeneği basıyoruz. Ve ekranda factory reset ibresi %100 doluncaya kadar bekliyoruz.
 6. İşlem bitince en üstteki Reboot System Now butonuna basarak telefonumuzun yeniden başlamasını sağlıyoruz.
 7. Bir süre bekledikten sonra telefonunuzu ilk aldığınız gün ki gibi kurulum ekranıyla karşılaşmış bulacaksınız. Google hesabınızı tekrar girerek verilerinizi telefonunuza aktarabilirsiniz.

 

Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce telefonunuzun %50 veya daha fazla şarj seviyesinde olması gerekmektedir. Bu işlem telefonunuzda bulunan bütün verileri silecektir. Bu yüzden zorlama reset işlemlerini uygulamadan önce veri kaybı yaşamak istemiyorsanız, bilgilerinizi hafıza kartı aracılığı ile yedekleyiniz. Yedekleme işlemleri için hafıza kartınız cihazınızda takılı durumdayken, cihazın ana menüsünden “Araçlar / Yedekle” kısmına girerek yedekleme işlemlerini uygulayabilirsiniz. Tüm yedekleriniz otomatik olarak hafıza kartınıza oluşturulur. Bu aşamaların herhangi bir kısmında sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

 
Huawei TT Honor 7 Telefona Format Atma Yöntemi 2:
Bu yöntem içinde google hesabınıza erişiminiz olması gerektiğini tekrardan hatırlatıyorum. İzlemeniz gereken menü listesi sırasıyla telefon ayarlarınıza girdikten sonra:

Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefon Sıfırla > Herşeyi Sil

dedikten sonra telefonunuz bir süre kullanılamaz halde işlemleri tamamlamaya çalışacaktır. Bu süreçte hiçbir şey yapmadan beklemelisiniz. Bu işlemle birlikte telefonunuz fabrika ayarlarına dönüş yapmış olacaktır.

 

Takıldığınız kısmı cevap olarak sorabilirsiniz.

düzenlenmiş cevap
Cevabınızı yazın.