Ana Sayfa Kablosuz Sınırlı Erişim Sorunu [Çözüldü]

Kablosuz Sınırlı Erişim Sorunu [Çözüldü]

Çözüldü4.66K Görüntülemeİnternet
0
0 Yorum

Hiçbir kablosuz ağa giremiyorum, girdiğimde sınırlı erişim diyor. Her şeyi yaptım ama yine olmadı, çözümü nedir?

seçilmiş cevap
[Toplam:12    Ortalama:3.1/5]
0

Wifi üzerinden internet bağlantısı kurmaya çalıştığınızda sınırlı erişim hatası alıyorsanız aşağıdakileri sırasıyla deneyerek hangisinde sorununuz ortadan kalktığını tespit edebilirsiniz.

 
Kablosuz Sınırlı Erişim Sorunu Çözüm Yöntemi:

  • Sisteminizdeki wifi aygıtlarının çalışıp çalışmadığını kontrol için cihazınızı başka bir wifi ağıyla kontrol etme şansınız varsa mutlaka kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Mutlaka internete bağlantı ayarlarınızda Otomatik olarak IP aldığınızdan emin olmalısınız. Genellikle DNS kullanımı için IP ayarları değiştirilirken hatalarla karşılaşılabilmekte.
  • Denetim masası > ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin tıklayın ordaki kullanılmayan bağlantıları silin bağlı olduğunuz bağlantıyıda silin tekrar yükleyin. Kablolu bağlantı içinde aynı yöntemi uygulayın.
  • Modeminizde var olan wifinin doğru çalışıp çalışmadığını başka bir cihaz ile bağlantı kurarak deneyiniz. Eğer wifi bağlantısı var cihazınız bağlanamıyorsa ağ bağlantıları içine girerek eski bağlantınızı bulduktan sonra ağı unut seçeneğini seçerek kablosuz ağınızı tekrar tanıtınız.
  • Wifi tanıtma işlemini yapmanıza rağmen internet bağlantısı sağlayamıyorsanız modemdeki wifiye erişim adını ve şifresini değiştirip modemi kapatıp açtıktan sonra cihazınızla internete tekrardan bağlanmayı deneyiniz.
  • Hala sorun yaşıyorsanız modeminizle ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Modeminizin var ise güncellemesi yükledikten sonra modemi resetleyip tekrardan giriş bilgilerinizi girerek bağlantı kurmayı deneyiniz.
en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.