Ana Sayfa Kimim.mobi servis aboneliği [Çözüldü]

Kimim.mobi servis aboneliği [Çözüldü]

Çözüldü7.62K GörüntülemeMobil
0
0 Yorum

Kimim.mobi adlı uygulamadan isim analizi altında şifre geldi herhangi bir ücret kesilecek bilgisi olmadan şifreyi ekrana girdiğimde “değerli abonemiz, Kimim.mobi’den Kimim abonelik için 56 TL’lik mobil ödeme işleminiz başarıyla tamamlanmış, aboneliğiniz 17.03.2017 tarihi itibarı ile başlamıştır. Servis abonelik ücreti aylık 56 TL’dir. İptal için iptal et yazıp 7979’a gönderebilirsiniz. Mh 08505320893” bu şekilde bir mesaj geldi iptal mesajı gönderdim ama bu aynı faturama yansıdığını öğrendim. Vodafone’u aramak istedim farklı numaralardan ama kimse çıkmadı, bilgisayar sadece beni yönlendirip duruyor bu yüzden şikayetçiyim. Ne yapabilirim?

seçilmiş cevap
[Toplam:22    Ortalama:3.2/5]
0

Operatörünüz aracılığı ile Kimim.mobi tarzı servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

Kimim.mobi Servis aboneliklerini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.