Ana Sayfa Phenomania – Takipçi Edin uygulaması dolandırıyor [Çözüldü]

Phenomania – Takipçi Edin uygulaması dolandırıyor [Çözüldü]

Çözüldü1.69K GörüntülemeAndroid
0
0 Yorum

Google Play üzerinden instagram takipçisi kazandırdığını iddia eden bir uygulama indirdim. Her takipçide 0.11 TL kuruş keserek telefonuma 79TL bedel çıkarmışlar. Ne yapacağımı bilmiyorum?

seçilmiş cevap
[Toplam:4    Ortalama:2.5/5]
0

Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Google Play Store ve Apple Store üzerinden instagram takipçisi kazanmak için Phenomania – Takipçi Edin isimli bir uygulama yer alıyor. Simgesi resimdeki gibi.

Uygulama masum bir uygulamaymış gibi görünüp kullanıcılarından her takipçiye 0.11 TL keserek 70 ile 110 TL arasında fatura bedelleri yansıtmakta. Muhtemelen mobil ödeme yöntemini kullanarak telefonda verilen izinler üzerinden işlemleri yürütüyorlar.

Bu sahtekarlara karşı alabileceğiniz önlemler pek yok gibi. Ancak her ihtimale karşı BTK’ya şikayet formu ile şikayette bulunup sonucu denemekte fayda var. Ancak uygulamalarla ilgili sorumluluk maalesef ki kullanıcıya ait.

Google Play Store ve Apple Store üzerinden şikayet seçeneği aracılığı ile bu uygulamaları şikayet etmeniz gerekli. Ancak parayı aldıktan sonra geri tahsili konusunda belirsizlikler mevcut.

Bu tür tuzaklara kapılmamak için:

  • Uygulama mağazalarından indirilecek uygulamaların yorumlarının sahte ve botlarla yazdırılabildiğini unutmayın. Yorum sıralama kısmını yeni yorumlar olarak değiştirip olumsuz yorumlara göz atın.
  • Her takipçi kazandırdığını iddia eden uygulamalara itibar etmeyin. Hesap bilgilerinizle giriş yapmayın.

Maalesef uygulama mağazaları tüm uygulamaları %100 gözden geçirerek yayınlamıyor. Bu tür sorunalarda operatörlerin yapacağıda çok bişey kalmıyor. Ancak kişisel tavsiyem mobil ödeme seçeneğinizi kapatmanızdır.

Bu uygulamayla ilgili oldukça olumsuz bazı kullanıcı yorumları:

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.