Ana Sayfa Samsung Galaxy Smart Manager nerede [Çözüldü]

Samsung Galaxy Smart Manager nerede [Çözüldü]

Çözüldü1.54K GörüntülemeMobil
0
0 Yorum

Samsung Galaxy s7 telefonumda önbellek temizliği ve gereksiz dosyaları temizlemek için kullandığıum Smart Manager Android 7’e geçince kayboldu. Smart manager uygulamasını nasıl yükleyebilirim tekrardan? Samsung Smart manager kullanmak için ne yapmalıyım?

seçilmiş cevap
[Toplam:2    Ortalama:5/5]
0

Samsung Galaxy tarafından android 6.0.1 sürümlerinden itibaren Smart Manager isimli  bir uygulama telefonlara yüklü halde geliyor. Bu uygulamayı destekleyen cihazlarda şarj ömründen depolama alanı ve güvenliğe kadar pek çok konuda iyileştirmeye giderek maksimum performans artışı sağlıyor. Bu uygulama piyasadaki Clean Master, Ccleaner gibi ram ve gereksiz dosya temizleme işlemi yapan tüm uygulamaların işlemlerini yapmakta. Zaten bu temizleme işlemlerini yapabilmek için Samsung tarafından Clean Master ile birlikte bir çalışma yapılmış.

Ekstradan telefonunuza ram temizleyici programlar yüklemenize gerek kalmıyor. Henüz android mağazalarından yüklenemediği için ancak üzerinde yüklü olarak gelen telefonlar kullanabilmekteler.

Android 7 ile Güncellenen Samsung Smart Manager Nereye Kayboldu?

Samsung telefonlarına android 7 güncellemesini alan kullanıcıların telefonlarından Smart Manager isimli uygulama farklı bir isimle kısayollardan kaldırılarak menü içerisine eklenmiş durumda. Smart Manager ismi Cihaz Bakımı olarak değiştirilmiş durumda.

Ana ekranınıza kısayol ekleyebilmek için şu işlem sırasını takip etmeniz gerekiyor. Uygulamaların içindeki telefonumuzun Ayarlar > Cihaz Bakımı işlem sırasını takip ediyoruz. Ardından sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklıyoruz. Açılan küçük menüde Ana ekrana kısayol ekle seçeneğine tıklıyoruz. Hepsi bu kadar. Artık telefonun ilk açıldığı sayfa üzerine uygulama kısayolu atanmış durumda.

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.