Ana Sayfa Samsung s6 Android 7 galeride resimler gözükmüyor [Çözüldü]

Samsung s6 Android 7 galeride resimler gözükmüyor [Çözüldü]

Çözüldü2.45K GörüntülemeAndroid
0
0 Yorum

Android 7 e geçtikten sonra fotoğraf makinesiyle çekip telefonuma attığım fotoğrafları görememeye başladım. jpeg, jpg formatındaki fotoğraflar galeride görünmüyor. Bazı programlarda görünüyor ancak galerinin kendisinde gözükmüyor. Bi türlü anlam veremedım gitti.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
[Toplam:6    Ortalama:3.3/5]
0

Samsung s6 en son varolan Android 7 nougat güncellemesiyle karşılaştığım galeri sorununun çözümünü ekliyorum. Fabrika ayarlarına döndermek, wipe cache gibi işlemler pek işe yaramıyor. Android 7’deki bir bugdan dolayı galeriye yüklenen fotoğraflar görüntülenemiyor. Sanırım ilerleyen güncellemelerde düzeltirler ancak bir çözüm yolu arayanlar için önerilerim.

Çözüm 1- Google play store üzerinden farklı bir uygulama indirerek yükleyin. FOTO Gallery isimli uygulamada en son başarılı sonuç aldım sizlerde deneyebilirsiniz. Albümleri optimize etme seçeneğini 1 kere çalıştırırsanız hatanızı düzeltecektir.

Çözüm 2- Bir önceki sürüm olan Android 6.0.1 güncellemesine telefonunuzu geri yükleyebilirsiniz. Yükleme işlemini odin vazıtasıyla yapabilirsiniz. Ancak Android 7’nin s6 için oldukça iyi olduğunu düşünürsek bu biraz sıkıcıda olabiliyor.

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.