Ana Sayfa sites linking in ne demek [Çözüldü]

sites linking in ne demek [Çözüldü]

Çözüldü1.20K GörüntülemeWebmaster
0
0 Yorum

Alexa sites linking in tam olarak ne demek?

seçilmiş cevap
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0

Alexa Sites Linking In ne demek?
Sitenize giden backlinklerdir. Örneğin 200 backlinke sahip bir siteyi Alexa’da incelediğinizde 20 link göstermekte. Yani rakamlar çok düşük. Buna sebep olan olayları sıralarsak;

  • Link sayısının düşük olmasının birinci ve en bilinen nedenlerden başlıcası her domainin tek bir linkini alıyor olması. Yani örneğin 200 backlinke sahip bir sitenin aldığı linkleri incelediğinizde 30 link bir domainden gelebiliyor bu 30 backlink tek bir Alexa link in olarak gözüküyor.
  • İkinci olarak yazının ilk başında da belirttiğim gibi Alexa Toolbar aracılı ile verileri alıyor, yani sitenize gelen bir backlinkin yeraldığı sayfaya Alexa Toolbar kullanan bir ziyaretçinin girmiş olması gerekiyor. Başka bir şekilde söyleyebilirsek Alexa’nın bu backlinki kendi teknikleri ile görmesi gerekiyor.
  • Üçüncü olarak sitenize link veren site Alexa tarafından indexlenmiş olması gerekiyor. Bazen Alexa’nın bir web sitesini önemsemesi uzun zaman alabiliyor.
  • Bir diğer neden ise verilen backlink süresi yani 3 aydır verilen bir backlink listeye giremiyor. Linklerin uzun süredir sitenizde olması ve özellikle karşılıksız olması gerekiyor.

Ayrıca Alexa‘nın açıklamadığı ve web site sahiplerinin kafalarında soru işaretleri bırakan, yukarıdaki tüm nedenler olmadığı halde Sites Linking In listesine eklenmeyen linkler olabiliyor. Bazen uzun süren güncelemeden sonra link listeye zerleşirken bazende bir sonraki güncellemeye kalabiliyor.

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.