Ana Sayfa Sporplus-Sporstation Habersiz aboneliği [Çözüldü]

Sporplus-Sporstation Habersiz aboneliği [Çözüldü]

Çözüldü1.11K GörüntülemeMobil
0
0 Yorum

Vodafone’un 54228… . numaralı abonesiyim. Geçmiş faturalarım ortalama 29 TL gelmekte iken Şubat ayı faturam 82.70 TL gelmiştir. Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımda ise bir spor paketine üye olduğum söylendi. Müşteri hizmetleri mesaj yolu ile ya da internetten üye olunmuştur dedi. Benim bu hattımdan hiç internet kullanımı yoktur. Demek ki internet üzerinden bir üyelik sağlanmamış. Diğer bir yol gelen mesaja cevap vermişsinizdir dendi eğer öyle olsaydı fatura detayımda buraya gönderilen bir mesaj olması gerekmez miydi diye sordum? Tarafımdan gönderilen böyle bir mesaja da rastlanmadı. 15.03.2017 tarihinde YBS müşteri temsilcisinden bir telefon aldım. Bir yanlışlık olduğu ve paranın tarafıma iade edileceği söylendi. 16.03.2017-17.03.2017 tarihinde paranız PTT’ye yatırılacaktır dendi. Ancak hesabıma henüz bir iade yatırılmadı. Haberim olmadan Vodafone bu şirkete para yatırmış. Ne yapabilirim?

seçilmiş cevap
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
0

Operatörünüz aracılığı ile Sporplus-Sporstation tarzı servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

Sporplus-Sporstation Servis aboneliklerini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.