Ana Sayfa True Key Programsız nasıl kaldırılır? [Çözüldü]

True Key Programsız nasıl kaldırılır? [Çözüldü]

Çözüldü1.20K GörüntülemeBilgisayar
0
0 Yorum

Bilgisayarıma True key isimli bir program kuruldu. Program ekle kaldırdan kaldırılmıyor. Programsız bir şekilde bu illetten kurtulabilir miyim?

silinen cevap
[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
0

True Key programsız nasıl kaldırılır? [çözüm 3 – uzman kullanıcılar için]
True Key programını kaldırmak için genellikle uzman kullanıcılara tavsiye ettiğimiz 3. ve dikkat edilerek yapılırsa sorun olmadan programı devre dışı bırakacak programsız bir seçeneği anlatacağız. İşte yapılması gereken işlemler:

1- Öncelikle internet bağlantımızı kesiyoruz. Daha sonra Ctrl+Alt+Delete tuşuna basarak karşımıza gelen ekranda Görev yöneticisini başlat seçeneğine tıklıyoruz.

2- İşlemler seçeneğine tıklayarak açıklamalar kısmında Truekey ve McAfee yazan tüm arka planda çalışan servislere sağ tıklayarak görevi sonlandır diyerek çalışmalarını durduruyoruz.

3- Başlat butonuna tıklayıp çalıştır seçeneğine tıklıyoruz. ( Win + R tuşuna birlikte basarakta çalıştır ekranını açabilirsiniz.)

4- Çalıştır ekranı geldikten sonra regedit yazarak tamam diyoruz.

5- Karşımıza kayıt defteri açılacak. Kayıt defteri içinde bazı klasörleri sileceğiz. Kayıt defterinde silmeniz gereken adres satırları aşağıdaki gibidir. Adres satırına gittikten sonra mavi ile işaretlediğim klasörleri direkt olarak sağ tıklayıp silmeniz yeterli olacaktır.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\TrueKey
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Intel Security

HKEY_CURRENT_USER\Software\Intel Security
HKEY_CURRENT_USER\Software\TrueKey
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Intel Security
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\TrueKey
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\TrueKey
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\TrueKeyScheduler
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\TrueKeyServiceHelper

6- Kayıt defterindeki silme işlemlerinden sonra sileceğimiz klasörler mevcut. 32 Bit işletim sistemi için C:\Program Files\ , 64Bit içinse C:\Program Files (x86)\ klasörüne giriyoruz. Intel Security ve TrueKey klasörlerini bulup ikisinede sağ tıklayarak sil diyoruz. Eğer klasör silinemez ise arka planda çalışan bir servis olabilir 1 ve 2. işlemde anlattığımız bölüme geri dönüş yapıp kontrol ediniz.

7- Program ekle/kaldıra girerek program listede var ise kaldır seçeneğine tıklayarak listeden kaldırıyoruz.

8- Masaüstündeki True key simgesinide sildikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Programsız silme işlemi bu kadar. Bu kadar şeyle uğraşmak istemeyen kullanıcılar diğer çözüm önerilerimiz için buraya tıklayınız.

en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.