Ana Sayfa Türk Telekom Habersiz Funtoonez Aboneliği iptali [Çözüldü]

Türk Telekom Habersiz Funtoonez Aboneliği iptali [Çözüldü]

Çözüldü17.86K GörüntülemeMobil
0
0 Yorum

Türk Telekom ben hiçbir işlem yapmadığım halde; önce mesaj olarak kapalı olan mobil ödemelerin açıldığı mesajı göndermiş; ardından ikinci bir mesajla Funtoonez isimli oyun sitesine üye olduğumu mesaj ile gönderip,14 TL para faturada eklemiştir. Müşteri hizmetlerini aradığım da ise hattımın mobil ödemelere açık olduğunu belirtmişlerdir. Böylece hattın mobil ödemelere açıldığı mesajı ile çelişmiştir. Madem kapalı değil; mobil ödemelere açıldığı mesajı neden geliyor. NE yapmalıyım?

[Toplam:170    Ortalama:3.3/5]
0

Operatörünüz aracılığı ile Funtoonez tarzı servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

Funtoonez Servis aboneliklerini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
en iyi cevap seçildi
0
adem(anonim) 0 Yorum

Nasıl iptalollur

Cevabınızı yazın.