Ana Sayfa Türk Telekom Just Fun aboneliği [Çözüldü]

Türk Telekom Just Fun aboneliği [Çözüldü]

Çözüldü6.76K GörüntülemeMobil
0
0 Yorum

Bundan yaklaşık 2 ay öncesinde tarafıma mesaj yoluyla arkadaşımdan bir ileti geldi. İçerikteki linke tıkladım ”Just Fun” başlıklı mesajın içeriğinde de ”aboneliğiniz başlatılmıştır. ” mesajını aldım. Akabinde müşteri hizmetlerini aradım, herhangi bir içerik servisi aboneliğiniz bulunmamaktadır cevabını aldım. Geçtiğimiz ay faturam normalden 60 TL fazla geldi. Bu ay ise online işlemlere girip baktığımda yine normalden 40 lira fazla geleceğini gördüm. Yine müşteri hizmetlerini aradım. Bu sefer aboneliğimin olduğu mesajını aldım ve iptal ettirdim. Başlangıçta kendi hatam olmasına rağmen sonrasında yanlış verilen bir bilgi yüzünden 2 ay boyunca ödediğim 100 TL’lik ek tutarın açıklamasını şu an firmadan alamıyorum. Yıllardır Türk Telekom abonesiyim; tatmin edici bir cevap alamazsam böyle bir nedenden dolayı gözümü kırpmadan hattımı kapatabilirim. Ne yapmalıyım?

seçilmiş cevap
[Toplam:38    Ortalama:3.5/5]
0

Operatörünüz aracılığı ile bu tarz servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

Just Fun Servis aboneliklerini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.