Ana Sayfa Türk Telekom X247.mobi aboneliği iptali [Çözüldü]

Türk Telekom X247.mobi aboneliği iptali [Çözüldü]

Çözüldü4406 görüntülemeMobil
0
0 Yorum

X247.mobi diye bir virüs sonucu hattımdan ben onay vermeden 14 çekilmiştir. ne yapabilirim tam olarak paramı geri almak adına?

2 Answers

0

Operatörünüz aracılığı ile bu tarz servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

X247.mobi Servis aboneliklerini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
tarafından en iyi çözüm olarak seçildi
0
Ziyaretçi 0 Yorum

ayni şekilde bende mesajla uyandim ve baktim ki 14tl cekilmis.hemen turk telekomu arayip şikayet formu olusturdum ve sms ile uyeligi iptal ettirdim.iptal oldu mesaji geldi ve hemen akabinde bimer e uzunca bir sikayet yazdım ve btk ya yolladım.bende sonucu bekliyorum.ama bimer yazmak gercekten ise yariyor ve ilgileniyorlar.ama o kadar sikayet var ki 1 haftayi buluyor.biraz sabir

onayladı
Cevabınızı buraya yazınız.