Ana Sayfa Tüvtürk Araç Muayene Ücretleri 2017 [Çözüldü]

Tüvtürk Araç Muayene Ücretleri 2017 [Çözüldü]

Çözüldü2.32K GörüntülemeResmi Kurumlar
0
0 Yorum

Tüvtürk 2017 yılına ait muayene ücretleri ne kadardır? Araç muayanesi için Tüvtürk’e ne kadar ödeme yapıyoruz?

düzenlenmiş cevap
[Toplam:5    Ortalama:2/5]
0

Tüvtürk’e ait ilan edilen 2017 muayene ücretleri aşağıdaki gibidir. Araç muayene ücretleri muayene istasyonlarına gittiğinizde nakit olarak ödenir. Kredi kartı gibi ödemeler geçerli değildir. Araç muayene ücreti gecikme ve egzoz muayenesi de yaptıracaksanız mağdur olmamak adına yanınızda ekstra olarak bir miktar daha bulundurmanız gerekebilir.

Araç Muayene Fiyat Listesi
Her yıl Aralık ayında T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda araç muayene ücretleri belirlenir. Güncel fiyatlar aşağıdaki gibidir:

2017 Yılı Fiyat Listesi

Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker: 267,86 TL

Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork: 198,24 TL

Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet: 101,48 TL

Ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.

Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecekleri T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca belirlenir.

2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu”nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen beher ay için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.

Fiyatlara KDV dahildir.

Muayene raporu sonucuna göre “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olduğu belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz.

  • Sabit muayene istasyonlarında muayeneleri onaylanmayan araçlar muayene tekrarını, muayenenin yapıldığı aynı istasyonda veya aynı ildeki diğer tüm sabit muayene istasyonlarında,
  • Gezici muayene istasyonlarında muayeneleri onaylanmayan araçlar muayene tekrarını aynı gezici muayene istasyonunda veya aynı ildeki sabit araç muayene istasyonlarında,
  • Gezici traktör muayene istasyonunda veya gezici muayene istasyonunda muayeneleri onaylanmayan traktör cinsi araçlar ise, muayene tekrarını aynı ildeki sabit araç muayene istasyonlarında, gezici muayene istasyonlarında veya gezici traktör muayene istasyonlarında,

bir ay içerisinde ücretsiz yaptırabilirler.

Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

Kaynak: http://www.tuvturk.com.tr/arac-muayene-fiyat-listesi.aspx

düzenlenmiş cevap
Cevabınızı yazın.