Ana Sayfa Vodafone İstek Dışı İnternet Aboneliği ve İptali [Çözüldü]

Vodafone İstek Dışı İnternet Aboneliği ve İptali [Çözüldü]

Çözüldü1.41K GörüntülemeMobil
0
0 Yorum

İnternetten Vodafone hattım üzerinden spor ve iddia sitelerine abone olduğum gerekçesiyle iki faturam 50 lirayı aşkın tutarlarda fazla geldi. Üçüncü faturamın güncel tutarı da yüksek görünüyor. Her işlemde SMS üzerinden onay isteyen Vodafone bu üyelikler gerçekleşirken hiçbir uyarı veya onay SMS’i göndermemiştir. Vodafone bunu iptal edemeyeceğini söyleyerek başından savıyor. Diğer yönlendirdikleri firmaya da ulaşamıyorum. Telefonu açmıyorlar. SMS ile iptal mesajı gönderdiğim halde yine de iptal ettiremedim. Ne yapabilirim?

seçilmiş cevap
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
0

Operatörünüz aracılığı ile bu tarz servislere üye olmanız halinde belli bir ücret kesilebilir hesabınızdan. İptal etmediğiniz sürecede yenilenecektir.

 

Servis aboneliğini nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Size gönderilen sms uyarısındaki telefon numarasıyla abonelikten çıkabilirsiniz. Fakat ücretinizi geri alamayabilirsiniz bu yöntemle.
  • İptal edildiğine dair onay mesajı gelmez ise operatörünüzü arayarak servisle ilgili şikayetinizi dile getirip iptal etmesini isteyiniz.
  • Hala bir çözüm yolu bulamadıysanız BTK’ya hem bu servisi hem operatörünüzü şikayet etmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır. BTK şikayetini nasıl yapabileceğinizi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yazımızdan inceleyebilirsiniz.
  • En son olarak bu servisle ilgili operatörünüze uyarı çekerek dava açacağınızı ve yasal süreç başlatacağınızı iletin. Gerekirse yasal süreçten çekinmeyiniz. Maalesef mahkeme kararı çıkmadıkça operatörler bu sahtekarları engellemeyecek.

İptal ettirseniz bile ücretinizi geri ödemeyebilirler. (BTK şikayetleri hariç)

 

İstemediğiniz aboneliklerden uzak durmak için:

  • İnternette dolaşırken aniden açılan tam ekran reklamlara dikkat edin. Kesinlikle büyük boyda açılan hiçbir reklamdaki butona tıklamayın ve anında sayfayı kapatın. Tek bir butona tıklamakla böyle sorunlar yaşanıyor.
  • Mobil hattınızın mobil ödemesini kapatın. Eğer nasıl kapatabileceğinizi bilmiyorsanız buraya göz atınız. Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?
en iyi cevap seçildi
Cevabınızı yazın.