Ana Sayfa Windows 10 500 MB Sistem Ayrıldı diski nasıl silinir? [Çözüldü]

Windows 10 500 MB Sistem Ayrıldı diski nasıl silinir? [Çözüldü]

Çözüldü1.06K GörüntülemeWindows
0
0 Yorum

Bilgisayarımın disk yönetimine girince C var D dışında 500MB’lik bir Sistem Ayrıldı yazan disk var. Bu disk bilgisayarım içerisinde görünmüyor. Bu diski nasıl silebilirim? 500MB’lik bu sistem ayrıldı diski silinmiyor nasıl silinir?

En iyi cevap olarak seçildi
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
0

Bilgisayarınızın işletim sistemi kurulumu yaptığınız anda Windows tarafından otomatik olarak işletim sisteminin türüne göre 100-300-500-600 MB gibi değerlerde ek bir alan oluşacaktır. Bu alan sistem için ayrılır ve iki önemli iş için kullanılır.

  1. Açılış yöneticisi ve Açılış konfigürasyon verisi: Bilgisayar açıldığında Windows açılış yöneticisi devreye girer açılış verisini bu ayrılan alan üzerinden okur.
  2. Bitlocker sürücü şifreleme için başlanıç dosyaları:  Eğer diskini şifrelerden sistem için ayrılan bölümde gerekli dosyalar saklanır. Bu sebepten sistem için ayrılan alan silinmemeli veya silme girişiminde bulunulmamalıdır.

Sistem için ayrılan bu alanı Windows Disk Yönetimi üzerinden silemezsiniz. Ekstra bir yazılımla bu alan silinebilir. Ancak bilgisayarınız başladığında boot etmeyecektir. Sisteminizi yeniden kurmanız gerekebilir. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak adına sistem ayrıldı yazan bu küçük boyutlu alana dokunmayın.

En iyi cevap olarak seçildi
Cevabınızı yazın.