Ana Sayfa AÖF Kayıt Yenileme Sorunu [Çözüldü]

AÖF Kayıt Yenileme Sorunu [Çözüldü]

Çözüldü2.96K GörüntülemeEğitim
0
0 Yorum

AOF Kayıt yenileme yapmak için siteye girişte aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Nasıl bu sorunu çözebilirim. Yardım istiyorum?

Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptırdığınız ve Fakültemiz kayıtlarında önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilginiz olmadığından KAYIT YENİLEME (DERS SEÇİMİ(EKLE/SİL)) İŞLEMİ YAPAMAYACAKSINIZ. Önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilgisi bulunan Öğrenim Durum Belgeniz veya Not Durum Belgeniz(Transkript) ile birlikte AÖF bürolarına başvurmanız gerekmektedir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim – Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15 – (4) maddesi; (Değişik:RG – 5 / 9 / 2017 – 30171).
Giriş ekranına dönmek için tıklayınız.

Cevaplanan soru
[Toplam:4    Ortalama:5/5]
0

Anadolu Üniversitesi yani kısaca AÖF’te kayıt yenilemeyle ilgili bu yıl istenen yeni bir şart oldu. Önceki mezun olduğunuz okuldaki not durumunuzu içeren bir belge isteniyor. Bu size mezun olurken verilmiş mezuniyet belgesi olabilir, transkript olabilir. Bu belgelerden birini AÖF bürosuna teslim etmeniz gerekiyor.

“Önlisans Transkript belgemi nasıl bulacağım?” diyorsanız;

Belge elinizde mevcut değilse mezun olduğunuz okula giderek alabilirsiniz. Veya e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz. E-devlet üzerinden alınan öğrenim durum belgesi de kabul ediliyor. İlgili sayfaya şuradan ulaşabilirsiniz:

https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama

Öncelikle e-devlete giriş yapıyoruz ve arama kısmına “Mezuniyet Belgesi” yazıyoruz ve ilk çıkan “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” bölümüne giriyoruz. Mezuniyetlerinizi gösteren sayfa açılacak. Burada “Belge oluştur” butonuna tıklayarak belgenizi yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Diğer şekilde diploma veya diploma ile verilen bir kağıt var onlardan birisini de götürebilirsiniz.

Belgeyi AÖF bürosuna öğrenci kimlik kartınızla birlikte giderek teslim ettikten bir süre sonra ders seçimi yaparak kayıt parasını bankaya yatırarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu yıl kayıt yenileme işleminde öncelikle ders seçimi yapılıp daha sonra para yatırma işlemi gerçekleştiriliyor.

AÖF sitesi üzerinden belge gönderme imkanınız var ancak tam olarak sağlıklı çalışmıyor herkeste. https://ogrenci.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden döküman yüklemeyi deneyebilirsiniz.

düzenlenmiş cevap
0
kaya şahim(anonim) 0 Yorum

cok bilgili bir paylasım olmus tesekkür ederim

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.