PC & Teknoloji Platformu

En İyi Android Emülatörü

Android Emülatörü yazılımları ile  Android uygulamalarını telefonlarınız dışında Windows veya Mac OS işletim sistemli bilgisayarlarınız üzerinde kullanabilmeniz mümkündür. Android emülatörleri sayesinde kullandığınız bir uygulamayı test edebilir, sevdiğiniz Android oyunlarını bilgisayarınız üzerinde oynayabilirsiniz. Genellikle Android emülatörlerini tercih edenler arasında telefonunda oynadığı oyunu şarj sorunu yaşamadan bilgisayarında oynamak isteyen oyuncular en başı çekiyor. Emülatörü tercih edenlerden diğer grup ise genellikle Android uygulama veya oyun geliştiricilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi piyasada bulunan en iyi Android emülatörlerine göz atalım.

Bilgisayar İçin En İyi Android Emülatörü

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Android emülatörleri kullanım alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Konuyu daha iyi ayırt edebilmeniz açısından Android emülatörlerini oyun ve geliştiricilere hitap edecek şekilde 2 ayrı şekilde paylaşacağız. Yazılımların Windows işletim sistemini desteklemektedir. Mac OS kullananlarla ilgili açıklamalarda uyarı notumuzu bulabilirsiniz.

Oyun İçin En İyi Android Emülatörleri

Telefonunda oynadığı oyunları bilgisayarında oynamak isteyenler için tavsiye edebileceğimiz oyun için uygun emülatörleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bluestacks

Oyun için tercih edilen emulatörlerin belki de en başında Bluestacks yazılımı geliyor. BlueStacks App Player, Android uygulamalarınızı PC’nizden kolay bir menü ile çalıştırmanızı sağlayan bir araçtır. Ara yüzünden sanal cihazınızdaki bütün özellikleri yönetirsiniz ve birçok farklı uygulamayı saniyeler içerisinde indirip yükleyebilirsiniz. Ücretsizdir. Windows ve Mac OS desteği bulunmaktadır. Bluestacks Android Emulator (1055 indirme)

MeMu

MEmu sayesinde mobil telefonlarda ve tabletlerde gördüğünüz birçok özel oyunun herhangi birini direkt olarak bilgisayarınızda deneyimleyebileceğiniz bilgisayar oyunlarında uzmanlaşmış bir Android emülatörüdür. Ücretsizdir. Sadece Windows desteği bulunmaktadır. MEmu Android Emulator (Windows) (1157 indirme)

KoPlayer

KoPlayer bir Android emülatörüdür; Android oyunları veya uygulamaları masaüstü PC’nizde çalıştırmanıza izin verir. Android yazılımını çalıştırmanın yanı sıra, özellikle Android oyuncuları veya içerik oluşturucuları için öne çıkarıyor. Tokala ve haritaya klavye ve fare komutları ile kontrol eder ve uygulama, bu görevi nasıl gerçekleştirdiğini tam olarak özelleştirebilmenizi sağlayan ayarlar sunar. Ücretsizdir. Windows ve Mac OS desteği bulunmaktadır. KOPLAYER Android Emulator (Windows) (1441 indirme)

Nox

Nox App Player, bilgisayarınızın rahatlığında herhangi bir işletim sistemi uygulamasını kullanmanıza izin veren bir Android emülatörüdür. Nox App Player, root seçenekleri olan güçlü bir Android emülatörüdür. Ücretsizdir. Windows ve Mac OS desteği bulunmaktadır. Nox Player (Windows & Mac OS) (1204 indirme)

Geliştiriciler İçin En iyi Android Emülatörleri

Burada bahsedeceğimiz Android emülatörleri genellikle oyun için pek kullanışlı olmasa da isimlerinden söz ettiren emülatörlerdir. Android uygulaması ve oyun geliştiricileri, uygulamaları ve oyunları piyasaya sürülmeden önce mümkün olduğu kadar çok sayıda cihazda test etmek istediği için bu emülatörleri tercih etmektedirler. Bu emülatörler uzmanlık isteyen yazılımlar olduğu için normal kullanıcılara hitap etmeyebilir.

Android Studio

Android Studio, IntelliJ IDEA’ya dayalı olup Android geliştirme için özel olarak tasarlanmıştır. Android Studio, Apache lisansı ile lisanslanmıştır ve ücretsiz olarak edinilebilmektedir. Android uygulamalarının geliştirildiği, üst seviye özelliklere sahip ve Google tarafından da önerilen resmi programlama aracıdır. Ücretsizdir. Windows, Linux ve Mac OS desteği bulunmaktadır. Android Studio (Windows, Mac OS, Linux) (1292 indirme)

Xamarin

Xamarin temel düzeyde açıklamak gerekirse C# dili ile cross platform mobil uygulama geliştirmenizi sağlayan bir framework. Xamarin Android, .NET geliştiricileri için eksiksiz Android SDK’sını sunar. Visual Studio’da C# veya F# kullanarak tamamen yerel Android uygulamaları oluşturabilirsiniz. Ayrıca Xamarin sayesinde iOS ve Windows Phone içinde uygulama geliştirebilirsiniz. Xamarin ücretli versiyonlara sahip. Öğrenciler için ücretsiz seçeneği mevcut. Xamarin (862 indirme)

Genymotion

Genymotion Windows için eksiksiz bir Android emülatörüdür. Çok güçlüdür ve programı kontrol etmek ve yönlendirmekte hiçbir problemi olmaması gereken kullanıcılar için bile kullanımı kolaydır. Kullanması çok kolaydır ancak geliştiriciler ve usta kullanıcılar için ileri seviyede fonksiyonlara sahiptir. Yazılımın deneme sürümünü ücretsiz indirip test edebilirsiniz. Windows ve Mac OS desteği bulunmaktadır. Genymotion Android Emulator (860 indirme)

Diğer Ücretsiz Android Emülatörleri

Yukarıda kategorilere ayırdığımız yazılımlar dışında ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz diğer emulatörleri de aşağıda bulabilirsiniz.

PrimeOS

PrimeOS olarak adlandırılan bu işletim sistemi bir emülatörden fazlasına sahip. PrimeOS bilgisayarınıza Windows kurar gibi USB bellek yardımıyla kuruyorsunuz. Windows tarzında bir Android işletim sistemini bilgisayarınızda dual boot yaparak tam performans alarak kullanabilirsiniz. PrimeOS işletim sistemi, milyonlarca Android uygulamasına erişim sağlayan Windows veya MacOS’a benzer bir masaüstü deneyimi sunar. Kurulumu yapabilmek rufus kullanarak kurulum için usb diskinizi hazırlayabilirsiniz. Ücretsiz olup Windows desteklemektedir. PrimeOS (887 indirme)

YouWave

Sevdiğiniz oyunları indirmek zorunda kalmadan içerisindeki uygulama mağazasından indirerek oynayabileceğiniz bir emülatör. Yazılım Windows destekliyor. 3 versiyonu ücretsiz kullanılabilirken, 5 versiyonu 10 günlük deneme sürümüyle geliyor. 5 nolu versiyonu kullanabilmek için satın almak gerekmekte. Youwave Android Emulator (Windows) (864 indirme)

Droid4X

Droid4X bilgisayarınızda Android oyunlarını ve uygulamalarını çalıştırmanıza imkan veren bir Android emülatörüdür. Ücretsiz olup Windows desteklemektedir. Droid4X (Windows) (1723 indirme)

Remix OS Player

Remix OS Player’da PrimeOS gibi bilgisayarınıza kurabileceğiniz işletim sistemi olarak çalışan bir Android emülatörüdür. Remix OS Player için gerekli dosyaları indirip rufus kullanarak kurulum diski oluşturabilirsiniz. Telefonunuz yeterli değilse, Remix OS Player’ı en sevdiğiniz oyunları PC’de oynatabilirsiniz.

Android emülatörleriyle ilgili önerilerinizi ve takıldıklarınızı aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x