PC & Teknoloji Platformu

Bilgisayar İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

2019 bilgisayarlar için en iyi ücretsiz antivirüs programları hangileri? Günümüz bilgisayarları interneti en aktif olarak kullandığımız araçlardan bir tanesi. Bilgisayarlarımızın sürekli internette olan bu bağlantısı güvenliğinide önemli kılıyor. Özellikle oyun oynarken ya da internette gezinirken dışardan gelebilecek virüs, malware, trojan, spyware, adware, worm gibi tehditlere karşı sistemimizi mutlaka korumamız gerekiyor. PC’nize birkez bulaştımı bu zararlılar artık bahanenizde kalmayacaktır. Özellikle piyasada çok fazla ücretsiz antivirüs programı mevcut iken.

2019 PC İçin En Çok Tercih Edilen Ücretsiz Antivirüs Programları

Ücretsiz antivirüs programları tam bir Internet Security (IS) programı gibi tam kapasite güvenlik sağlamasa bile sizi ücretsiz olarak birçok zararlıdan kurtacak seçenekler sunmaktadır. Avast, AVG, Avira, Bitdefender ve Panda’nın sunduğu ücretsiz hizmetler genellikle temel antivirüs ve anti-malware koruması sunar; böylece, verilerinizi kaybedebilecek ve çok fazla veri alabilecek tehditleri PC’nizden uzak tutmak için iyi bir şansınız olacaktır. Bu yazımızda sizlere bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz iyi ve ücretsiz antivirüs programlarından birkaçını sunacağız.

Windows Defender

Windows 10, Windows Defender Virüsten Koruma ve güvenlik duvarı gibi güvenebileceğiniz yerleşik ve kesintisiz güvenlik koruması sunar. Size hiçbir ek maliyeti olmadan güncel kalarak en son özelliklere ve korumaya sahip olursunuz. Windows 10’un yerleşik virüs korumasıyla bilgisayarınızı güvenli tutun. Windows Defender Virüsten Koruma; e-postalar, uygulamalar ve internet üzerinden yayılan virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar gibi yazılım tehditlerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Bilgisayarınız Windows Defender Virüsten Koruma ile korunduğunda sisteminiz, dosyalarınız ve çevrimiçi etkinlikleriniz için virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, casus yazılımlara ve diğer tehditlere karşı kapsamlı bir koruma almış olursunuz. En kolay yoldan içiniz rahat olsun. Windows Defender Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10’da çalışmaktadır. Windows Defender (32 Bit Sürümü) (1697 indirme) Windows Defender (64 Bit Sürümü) (2838 indirme)

AVG AntiVirus FREE

AVG bilgisayara karşı yapılan saldırılardan birkaç kez tehlikeyi savuşturamazada genel olarak tüm web tabanlı saldırılarına karşı sistemi korudu. Daha öncede başarılı olduğu testlerden sonra ücretsiz bir yazılıma göre ortalama bir başarının üstünde başarı sağlayarak tercih edilebilecek programlar arasındaki yerini almış oldu. AVG’nin ücretsiz programı sayesinde mailerinizi spam ve mail yoluyla karşılaşabileceğiniz sorunlara karşıda başarıyla koruyabilirsiniz. Türkçe dil desteği mevcuttur. AVG AntiVirus FREE (11320 indirme)

AVAST Antivirus Essential

Avast temel antivirüs yanı sıra bilinmeyen tehditlere karşı koruma ve kullanışlı bir şifre yöneticiside sunar. Böylece yalnızca şifre sayesinde tarayıcınızdaki sitelere giriş yapabilirsiniz. Ana sayfasındaki tek bir buton sayesinde sisteminizin korumasıyla ilgili koruma işlemini basitçe yönetebiliyorsunuz. Ücretsiz antivirüs programları arasında alternatif iyi seçeneklerden birisi. Avast’ın antivirüs koruması çok iyi. Türkçe dil desteği mevcuttur.  AVAST Antivirus Essential (4463 indirme)

Avira Free Antivirus

Avira’nın ücretsiz antivirüs programı yaklaşık 4MB’lık bir dosya yükleme yazılımı ile sisteminize gerekli dosyaları indirerek kurulumu gerçekleştiriyor. Arayüz iyi tasarlanmış ve kolay kullanıma sahip en son sürümü üzerinde internet tarayıcının araç çubuğuna birkaç yeni özellik ekliyor. Bu sayede bir web sitesi güvenlik danışmanı ve reklam şirketlerinin çevrimiçi sizi izlemesini engelleme seçeneğine sahip olabiliyorsunuz. Dosya taramalarını zamanlayarak belli aralıklarla sisteminizi taramanız mümkün. Avira, Internet Security programlarının ücretli olmasına karşı bile ücretsiz versiyonunda iyi işler çıkarıyor. Türkçe dil desteği mevcuttur. Avira Free Antivirus 2018 (2711 indirme)

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender ücretsiz versiyonunda güvenlik paketi içerisindeki iyi dereceler almış ücretli versiyonda kullandığı aynı virüs algılama motorunu kullanıyor. Birçok testte kötü amaçlı yazılımları başarıyla engelledi. Bitdefender kullanımı kolaydır, sistem için hafiftir ve genel olarak bilgisayarlarınız için iyi koruma sağlar. Türkçe dil desteği mevcut. Bitdefender Antivirus Free Edition (1050 indirme)

Kaspersky Antivirus Free

Virüslere, casus yazılımlara, kimlik avına ve tehlikeli web sitelerine karşı korur. Sizi yavaşlatmadan bilgisayarınızı korumak için ödüllü teknolojilere dayalı ücretsiz antivirüs. Bir e-postayı açarken veya bir web sitesini ziyaret ederken her defasında güvende kalmanıza yardımcı olur. Tüm e-postalarınız taranır ve paranızı ya da kimliğinizi çalmaya çalışabilecek kimlik avı web siteleri otomatik olarak engellenir. Doğrudan buluttan alınan gerçek zamanlı veriler sayesinde bilgisayarınız en yaygın tehditlere karşı korunur. Kaspersky Free Antivirus (1455 indirme)

ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall

ZoneAlarm’ın ücretsiz olarak dağıttığı bu sürümde Antivirüs ve Firewall (Güvenlik Duvarı) mevcuttur. ZoneAlarm ücretsiz sürümü deneyimsiz kullanıcıların internet saldırılarından korunmaları için yeterli bir çözüm sunmaktadır. Arayüz olarak basittir fakat deneyimli kullanıcılar için çok fazla seçenek sunmamaktadır. Ücretsiz olması ve sistem kaynaklarını fazla sıkıntıya sokmaması ile tercih edilebilir. ZoneAlarm Free Antivirus (734 indirme)

Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus , bilgisayar performansından ödün vermeden, Truva atlarını, solucanları, virüsleri, casus yazılımlarını, reklam yazılımlarını ve diğer kötü amaçlı etkinlik türlerini hızla bulmak ve engellemek için bulut teknolojisini kullanan kötü amaçlı yazılım temizleme uygulamasıdır. En son sürüm, kötü amaçlı yazılım taraması ve virüs algılaması için daha erişilebilir bir yaklaşım sunuyor. Panda Free Antivirus (1173 indirme)

 

Comodo Free Antivirus

Bulut tabanlı tarama, en son tehditlere karşı üstün koruma sağlar. Akıllı koruma, bilinmeyen ve şüpheli dosyaları otomatik olarak sanboxda çalıştırır. Kolay kullanımlı arayüz, kurmanızı ve unutmanızı sağlar. Tüm şüpheli dosyaların izole edilmesi, PC’ye bulaşma olasılığını ortadan kaldırır. Sürekli olarak en yeni virüs imzaları ile güncelleniyor. Antivirus yazılımımız, PC’nizin kritik kaynaklarına erişmek isteyen bilinmeyen dosyaları potansiyel olarak zararlı kabul eder ve bu açık pencereyi kapatır. Savunma+ adını verdiğimiz Comodo teknolojisi, bu dosyaları otomatik olarak izole eder, böylece bilgisayarınıza ve size zarar veremezler. Comodo Antivirüs (1007 indirme)

Microsoft Security Essentials

Temel antivirüs koruması özelliği sunan Microsoft Security Essentials rootkitlere ve Bootkit’lere karşı daha iyi koruma sağlamaktadır. Sistem üzerinde yerleşik olarak gelsede tekrardan yüklemek ya da güncellemek adına alttaki linklerden indirebilirsiniz. Windows XP, Windows 7, Windows Vista’da çalışmaktadır. Microsoft Security Essentials indirmek için sisteminize uygun butona tıklayınız. Microsoft Security Essentials 2017 (32 bit) (1954 indirme) Microsoft Security Essentials 2017 (64 bit) (2874 indirme)

7-30 Gün Arası Deneme Sürümü Olan Ücretsiz Pro Antivirüs Programları

Normal paketleri ücretli olarak satılan ancak kullanıcılarına premium keyfi yaşatmak isteyen Norton, Kaspersky, McAfee, Bitfender gibi yazılım şirketleri kullanıcılarına 30 günlük kısıtlamasız deneme fırsatı sunuyor. Premium antivirüs ve internet security programlarını 30 günlük denemek isterseniz  2019 Yılı En İyi Antivirüs Programları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Not: Yazılımların tümü resmi siteleri üzerinden paylaşılmakta ve son sürümlerinin olmasına özen gösterilmektedir. Antivirüs yüklerken resmi kaynakların varlığı bu antivirüs programlarının sahte kopyalarından korunmak adına büyük önem teşkil etmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 42 Average: 3.6]
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
meganne

ücretsiz antivirüslerin şu an 2020 itibarıyla en iyisi kaspersky security cloud…kaspersky free de var ama o pc yi kasıyor…avira eskiden iyidi şimdi bozmuşlar…avast ve avg yaramaz…panda dome güzel…eğer ücret vermeği düşünüyorsanız malwarebytes öneririm…ödediğiniz parayı hakeder…norton bitdefender mcafee vs bunlardan uzak durun…

Ferda

Teşekkürler paylaşımınız için

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x