PC & Teknoloji Platformu

4K’dan Sonra 8K Çözünürlüğünde Televizyon Geliyor!

Henüz 4K çözünürlüğünde televizyonlara alışamamışken, LG’nin gelecek yıl 8K çözünürlüğünde yeni nesil televizyonlarıyla tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son birkaç yıldır yükselişini sürdüren akıllı televizyonların çözünürlükleri, akıllı telefonlar gibi artmaya devam ediyor. Halen tüplü televizyonlar yaygın olarak kullanılmaya devam ederken LG, 2015 yılında ilk 8K çözünürlüklü televizyonunu duyurmaya hazırlanıyor.

Daha önce büyük reklamlar ile duyurulan 4K kadar heyecan verici olmasa da, 8K televizyonlar başarılı grafiklere ve ekran kalitesine sahip olacaklar. LG’den gelen bilgilere göre şirket, CES 2015’te ilk 8K çözünürlüklü 55 inç boyutundaki akıllı televizyonunu duyuracak.Duyuracak olduğu televizyon oldukça yüksek ekran çözünürlüğüne ve pixel yazma hızına sahiptir.Yapılan tüm teknolojik ürünler insanların keyiflerini arttırmak için ve kullanım ömrünü arttırmak için yapıyor.Göz sağlığının oldukça önemli olduğunu ön planda tutarak tasarlanan monitör,televizyonlar vs. oldukça göz yormasına rağmen 4K’dan sonra 8K’ya imza atılmak isteniyor.4K televizyonların fiyatları her ne kadar uçuk olsada 8K televizyonlarda bu fiyatların 2 misli olması bekleniyor.

 

8ktv (1)

8ktv (1)

8ktv (2)

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x