PC & Teknoloji Platformu

Adobe Flash Player Güncelleme

Windows, MacOS X, Linux için Adobe Flash Player Güncelleme. Flash içeriklerini görmek ve flash içerikli web sitelerinde dolaşabilmek için Adobe Flash Player’in bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Adobe firmasına ait Flash Player sayesinde gezindiğiniz flash içerikli site içeriklerini görebilir, gezindiğiniz siteler üzerindeki videoları oynatabilirsiniz. Günümüzde tarayıcılar HTML5’e geçmeye karar vermiş olsalarda eski alışkanlıklar ve web sitelerinin güncellenmesi zamana yayılacaktır.

Adobe Flash Player Güncelleme Nasıl Yapılır?

Adobe Flash Player güncelleyebilmek için iki yöntemden birini kullanabilirsiniz.

Denetim Masası Üzerinden İndirerek Adobe Flash Player Güncelleme (Windows İçin):

Genellikle son sürüm Adobe Flash Player kullanan kullanıcılarda Windows işletim sisteminde saat simgesi yanında yeni bir güncelleme olduğuna dair bildirim penceresi açılmaktadır. Bu bildirim alanına tıkladığınızda otomatik olarak Adobe Flash Player indirilerek yükleme işlemi başlamaktadır. Eğer bu bildirimle karşılaşmıyorsanız yapmanız gereken diğer seçenek denetim masasını kullanmaktır. Denetim masasını kullanarak güncelleme yapabilmek için şu işlem sırasını takip edin.

  • Bilgisayarınızda Denetim Masası seçeneğine giriş yapın.
  • Denetim Masası içinde Flash Player simgesini bularak çift tıklayın.
  • Üstteki Updates butonuna tıklayarak Check Now butonuna basarak yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Güncelleme varsa işlemi devam ettirmeniz yeterlidir.

MacOS X kullanıcı isenizde yüklenen uygulamalar içerisinde Flash Player uygulamasını bularak aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Adobe Sitesi Üzerinden İndirerek Adobe Flash Player Güncelleme:

Öncelikle Adobe resmi web sitesine giriş yaparak flash player programının yükleyecek yazılımı indiriyoruz. Yandaki linke tıklayarak Adobe resmi adresine buton aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Windows 7/8.1/10, MacOS X, Linux işletim sistemleri için gerekli Flash Player eklentisini indirme butonuyla indirebilirsiniz. Adobe Flash Player (3126 indirme) Tek link üzerinden verdiğimiz resmi uygulama sisteminize göre otomatik olarak Adobe Flash Player seçeneğinin indirme linki aktif olacaktır.

Adobe Flash Player Güncelleme

  • Yazılımı indirmek için karşımıza resimdeki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda isteğe bağlı teklifler kısmındaki 2 kutucuğunda işaretini kaldırıyoruz. Eğer kutucukları unutursanız sisteminize McAfee Security ve True Key yazılımlarda isteğiniz dışında kurulabilir.
  • Şimdi yükle butonuna basarak yazılımı bilgisayarımıza indiriyoruz.
  • İndirdiğimiz yazılımı çalıştırıp ileri ileri yaparak kurulum işlemini tamamlıyoruz.
  • Karşınıza her hangi bir uyarı penceresi çıkmadıkça başarılı bir şekilde flash playeri güncellemiş olacaksınız.

Eğer karşılaştığınız bir sorun olursa yorum olarak sorunu belirtmeniz halinde önerilerde bulunabiliriz.

NOT: Adobe resmi sitesi haricinde kesinlikle karşınıza çıkan Flash Player Yüklü değil gibi uyarılara inanıp başka adreslerin flash player diye sisteminize zararlı yazılımlar yüklenmemesine dikkat ediniz. Genellikle kullanıcılar flash player güncel değil şeklinde uyarıyla kandırılarak zararlı yazılımlar yükletilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayşen

Teşekkürler sayenizde güncellemeyi başarabildim.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x