PC & Teknoloji Platformu

Bilgisayardaki Videolar / Sesler Açılmıyor Sorunu

Bilgisayarda video izleyemiyor veya bazı ses dosyalarını açamıyorum diyorsanız kesin çözümü sizler için paylaşıyoruz. Windows işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlarda günlük işlemler dışında bir çoğumuz filmler, müzikler dinliyoruz. Bu video ve müzik dosyaları çok çeşitli formatlarda olabiliyor. AVI, MPG, MP4, MP3, MPEG, FLV, MOV ve MKV gibi çok fazla sayıda video ve müzik türüne ait dosya uzantısı mevcut. Fabrika çıkışıyla bir bilgisayar satın aldığınızda bu dosyaların tamamını açabilecek codecler barındırmaz. Bu nedenden dolayı bazı video ve müzik dosyalarını açarken dosyaların içeriğine erişemeyebilirsiniz.

Bilgisayarda Tüm Video ve Ses Dosyalarını Çalıştırma Yöntemi:

Bilgisayarınızda iki yöntem ille sisteminizdeki tüm video ve ses dosyalarını açabilirsiniz. Aşağıda adımlarda anlattığımız yöntemleri kullanarak sorununuzu aşabilirsiniz.

Codec paketi yükleyerek tüm video ve ses dosyalarını açmak:

Codec paketleri sistemlerinize video ve ses dosyalarını açabilmek için çözebilecek tüm bileşenlerinize eklemektedir. Bu alanda işini en iyi yapanlardan birisi olan K-Lite Codec Pack en eksiksiz kodek ve ilgili araçlarından biridir. İnternette en çok kullanılan video formatlarını oynatmak ve düzenlemek için bir çok kodek içerir. Ve içerisinde bir oynatıcıya (Media Player Classic) da sahiptir.

K-Lite Codec Pack tüm medya dosyalarını kolayca açmanıza yardım eder. Sadece kodek içermez, aynı zamanda ses ve video sıkıştırma değişkenlerini düzenlemek için de bazı programları (GraphStudioNext gibi) içerir. K-Lite Codec paketi normal ve mega olmak üzere iki çeşittir. İkisinden birini indirmeniz yeterlidir. K-Lite Codec Pack Full (1797 indirme) K-Lite Mega Codec Pack Full (1247 indirme)

Media oynatıcı yükleyerek tüm video ve ses dosyalarını açmak:

K-Lite Codec paketi yüklemeden videoları açabilmek için yapabileceğiniz diğer işlem Windows Media Player dışında bir video ve ses oynatıcı program kullanmaktır. Bunu yapmak istediğinizde ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki çeşit önünüze seçenek gelecektir. Elbette biz size ücretsiz olarak tercih edebileceğiniz ve sürekli güncellenen programları tavsiye edeceğiz. Ücretsiz seçenekler fazlasıyla işinizi görecektir.

GOM Player, VLC Player, KM Player veya Media Player Classic gibi bir çok ücretsiz media oynatıcısı sorununuzu çözebilmektedir. Sizin için seçtiklerimizden birini tercih edebilirsiniz. GOM Player (Windows İçin .exe) (1751 indirme) VLC media player (Windows) (983 indirme) KM Player (Windows) (763 indirme) Media Player Classic uygulamasını K-Lite Codec paketi yükleyerekte dahili olarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Tavsiyemiz codec paketini yükledikten sonra ücretsiz media oynatıcılardan birini kullanmanızdır. Bu işlem daha sorunsuz video ve ses dosyalarınızı oynatmanıza katkı sağlayacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x