PC & Teknoloji Platformu

Facebook nasıl güncellenir?

Facebook en yaygın ve en büyük sosyal medya araçlarından bir tanesi. Kullanıcılarına sevdikleri ve yakınları arasında birçok şekilde paylaşım yapıp haberdar olmasını sağlamakta. Ayrıca birçok ünlü insan ve şirketle ilgili sayfalarında takibi kolaylıkla yapılabilen bir platform. Günlük hayatta birçok insanın telefonunda en fazla kullandığı mobil uygulamalardan biri yine Facebook’a ait. Uygulama güncellemeleri bazen sorunlara neden olabiliyor. Ya da eski telefonlar uygulamalarını güncellerken sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu yazımızda telefonunuzdaki facebook sürümünü nasıl güncelleyebilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

Facebook uygulaması nasıl güncellenir?

Uygulama mağazası yolu ile güncelleme:

Her zaman olduğu gibi herkesin ilk deneyeceği yer uygulamanın android, apple ya da windows phone üzerindeki resmi uygulamalarını takip ederek gerekli güncellemeleri yapmak. Altta vermiş olduğumuz resmi uygulama mağazası linklerinden telefonunuza uygun olarana giriş yaptıktan sonra güncelle seçeneğine dokunarak güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Facebook (Android) (2738 indirme ) Facebook (iPhone/iPad) (1060 indirme ) Facebook (Windows Phone) (1529 indirme )

Android İçin .apk yolu ile Facebook güncelleme:

Öncelikle elinizde Facebook’un orjinal .apk lerinden birisine sahip olmanız gerekiyor. Uygulamaya ait .apk dosyasını alttaki buton aracılığı ile indirebilirsiniz. Facebook .apk (1519 indirme )

Uygulamayı indirirken uyarı alabilirsiniz uyarıya onaylayıp apk’yi indiriyoruz. Ardından indirdiğimiz dosyayı çalıştırıp karşımıza gelen ekranda Ayarlar kısmına git diyoruz. Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini işaretleyip yüklemeye başlıyoruz. Daha fazla detay için apk nasıl yüklenir makalemiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Alternatif Facebook kullanma yöntemleri:

Yukarıda ki yöntemlerle sıkıntısız olarak Facebook’u telefonunuza kurup kullanmaya başlamış olacaksınız. Eğer sıkıntı yaşıyorsanız telefonunuzda alternatif olarak 2 yöntemden daha bahsedeceğim Facebook kullanabilmenizi için.

Beta yoluyla Facebook kullanma:

Facebook’un geliştiriciler için açmış olduğu beta versiyonları meraklı kullanıcıları içinde epey kullanışlı olabiliyor. Özelikle uygulamaya eklenecek yeni özellikler ilk beta sürümlerde test edilmeye sunuluyor. Beta sürümler ayrıca bu tür uygulamalarda yaşadığınız sorunlarda kurtarıcınız olabilir. Beta sürümü yüklemek için telefonunuza uygun olan indirme butonlarıyla mağazaya giderek uygulamayı indirebilirsiniz. Apple için bulunmuyor. Facebook Beta (Android) (943 indirme ) Facebook Beta (Windows Phone) (959 indirme )

Facebook Lite ile Facebook kullanma:

Facebook tarafından hafif sürüm olarak sunulan Lite sürümüde esas uygulamada yaşadığınız sorunları aşmanızda yardımcı olabilir. Hem yerden hemde harcanan internetten tasarruf etmenize de vesile olacaktır. Uygulamayı telefonunuza uygun alttaki butonlardan indirebilirsiniz. Apple ve Windows Phone için şimdilik bulunmuyor. Facebook Lite (Android) (848 indirme )

Eğer uygulamalardan sonuç alamıyorsanız veya kısıtlı internet kullanımınız var ise telefonunuzun tarayıcısı üzerinden Facebook mobil sayfasını kullanabilirsiniz ek çare olarak.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x