PC & Teknoloji Platformu

Facebook Sayfamı Business Manager’den Nasıl Çıkarırım?

Facebookun iş dünyasına ait sayfaları yönettiği Facebook Business Manager hizmeti mevcut. Bu hizmet üzerinde firmaların tüm sayfalarını kolaylıkla kullanıcıları tarafından yönetebilmesi sağlanması amaçlanmış. Ancak bu özellik bazen facebookta reklam veren normal kullanıcılarında kabusu olabiliyor. Eğer facebook sayfanız Facebook Business Manager içinde çıkıyorsa eskisi gibi nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. İşlem sırasını aşağıdaki gibi uygulamanız facebook sayfanızın tamamen eski düzene dönmesini sağlayacaktır.

Facebook Sayfam Facebook Business Manager’den Nasıl Çıkarabilirim? Çözüm adımları:

1- Facebookun https://business.facebook.com/settings/info/ adresine giriş yapıyoruz.

2- Facebook Business Manager içinde işletme bilgileri kısmına girdikten sonra işyerinin isminin hemen en sağ tarafında İşletmeyi Kalıcı Olarak Sil butonunu bularak tıklıyoruz.

facebook-business-manager-1

3- İşletmenizi silmek istediğinizden emin misiniz? şeklinde gelen uyarı ekranında aşağıda kırmızıyla seçili olan alandaki kutucuğu seçtikten sonra onaylıyoruz.

facebook-business-manager-2

4- Karşınıza facebook şifrenizi girmenizi isteyen bir uyarı geliyor. Şifrenizi girdikten sonra onaylayarak bu adımıda geçiyorsunuz.

facebook-business-manager-4

5- Sayfanızın çıkarıldığı ile ilgili bir mesajla karşılaşacaksınız hepsi bu kadar. Tabi bu silme işlemini yapmadan önce facebook sayfanızda sıkıntı yaşamamak adına yönetici olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Bende facebook reklamları olduğu için aşağıdaki tarzda işletme silinemedi uyarısı vermekte. Ancak siz bunu uyguladığınız anda sorunsuzca silinecektir.

Not: Sayfanızda sizin haricinizde en az 1 tane daha yönetici olmasını öneririm. Sayfanız normal eski haline döndüğünde aksiliklerin önüne geçmek adına. (Zorunlu değil.)

Facebook Business Manager: Ticari hesabınız şu anda silinemiyor Uyarısı:

Bu uyarı reklam hizmetleriniz devam ediyorsa aşağıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşmanız mümkün.  Çözüm olarak facebookta reklamlarınız varsa reklam bitiminden sonra ki bi zamanda durumu düzeltmeleri.

facebook-business-manager-3

facebook-business-manager-5

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x