PC & Teknoloji Platformu

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram son görülme özelliğini kullanıcılarına sunan diğer bir sosyal medya platformu oldu. Daha önce WhatsApp ve Facebook Messenger gibi uygulamalara gelen “yuva yıkan özellik” diye lanse edilen kullanıcıların son giriş yaptığı zamanı gösteren son görülme özelliği Instagram Direct’e gelmiş durumda. Son güncellemeyle birlikte gelen özellikle birlikte artık Instagram Direct’e giriş yaptığınızda, mesajlaştığınız kişinin en son ne zaman aktif olduğunu görebilirsiniz.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram üzerinde bu özelliği kullanabilmeniz için öncelikle en güncel Instagram sürümünü kullanmanız gerekiyor. Instagram uygulamanızı güncelleyebilmek için buraya tıklayarak gerekli indirme linklerine ulaşarak nasıl güncelleme yapabileceğinize gözatabilirsiniz. Instagram uygulamasını güncellediğiniz anda son görülme seçeneği otomatik olarak aktif olarak hesabınızda aktif olacaktır. Instagram Direct yani mesaj kutunuza girdiğinizde mesajı bulunan arkadaşlarınızın son aktiflik zamanını mesajın altında bilgi olarak görebilirsiniz.

Son görülme işlemini görebilmeniz için karşı taraftaki kullanıcının son görülme özelliğini aktif bırakmış olması gerekmektedir.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram üzerinde dilerseniz bu özelliği kullanmak istemiyorsanız kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Instagram son görülme özelliğini kapatabilmek için aşağıdaki işlemleri uygulamalısınız.

  1. Instagram uygulamasına giriş yapınız. Profil seçeneğine giriş yapın.
  2. Sağ üstteki üç noktaya dokunarak Ayarlar penceresine geçiş yapın.
  3. Sayfayı aşağıya kaydırarak “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini bulun ve butonu kapalı konuma getirin.

Eğer bu seçeneği tekrar aktif etmek isterseniz aynı işlem sırasıyla geri aktif edebilirsiniz. Eğer bu işlemi yaparsanız, Instagram’daki kullanıcıların son aktif olma saatlerini göremezsiniz. Dolayısıyla bu iki durum arasında herhangi bir tercihte bulunma şansınız kalmıyor. Hareket durumunu göster seçeneği Instagram’ın web sayfası veya Windows 10 uygulamasında şuan için yer almıyor. Android veya iOS (Apple) cihazlar için son görülme işlemini kapatıp-açma işlemi yukarıdaki gibidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x