PC & Teknoloji Platformu

iOS’da WhatsApp Sesli Arama Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp’ın geçtiğimiz tarihlerde yayınlamış olduğu 2.11.561 sürümü ile birlikte sunmuş olduğu sesli görüşme özelliğini Android kullanıcılarının bir kısmı keyfini çıkarmaya başlamış gibi görünüyor.Android kullanıcıları bu özelliği kullanırken iOS işletim sistemine sahip telefonları olan kullanıcılar ise WhatsApp’ın getirmiş olduğu bu özelliği kullanabilmek için daha ne kadar bekleyeceklerini merak ediyor gibi duruyor.

Android telefon kullanan kullanıcıların rootsuz bir şekilde ulaşabildiği bu özellik iPhone kullanıcılarını üzüyor malesef ve etkinleştiremiyorlar.Bu özelliği kullanabilmek için cihazlarının Jailbreak’li olması gerekiyor.

iTunes’te mevcut 2.11.16 sürümünün yerini yakında şuan beta olan ve sesli arama özelliğinin bulunduğu 2.11.17.444 sürümü yer alacaktır.

WhatsApp

iPhone cihazınız Jailbreak’liyse ve daha fazla beklemek istemiyorsanız yapmanız gerekenler:

  • Burada bilmeniz gereken en önemli şey, aramaya çalıştığınız iPhone kullanıcısınında 2.11.17 beta sürümüne sahip olduğundan emin olun. Tabii bu aradığınız arkadaşınızın da iPhone telefonunun Jailbreak’li olması anlamına geliyor. Diğer taraftan Android cihaz kullanan arkadaşınızında sesli arama özelliğinin aktif olması gerekiyor.
  • Gayri resmi sürümü yüklemeye karar verirseniz sohbet geçmişi üzerinde yazma sırasında veri kaybı yaşayabileceğinizi unutmayın.
  • Şu anda Jailbreaklı iPhone cihazınızda yeni WhatsApp arama özelliğini test edebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar 8.1 iOS sürümünde çağrı seçeneği ile sorunlar yaşadığı belirtiliyor.
  • Eğer WhatsApp sesli arama özelliğini Jailbreak’lı iPhone cihazınızda denemek isterseniz aşağıdaki linkten WhatsApp 2.11.17 beta sürümünü indirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x