PC & Teknoloji Platformu

Java Güncelleme

Oracle firmasına ait Java programı sayesinde bilgisayarınızda oyunları, uygulamaları ve java tabanlı web sayfalarını çalıştırabilirsiniz. Java çok geniş bir platformda kullanıldığı için önemli yazılımlar arasında yer almaktadır. Hali hazırda birçok oyun ve web sitesi java programına yazılımı nedeniyle ihtiyaç duymaktadır. Java’nın sürekli güncel olması sisteminizin güvenliği açısından önemlidir. Sürekli olarak açıkları aranan ilk programlar arasında olan Java’nın güncel kalmasına özen göstermelisiniz. Yazımızda Java’yı nasıl güncelleyebileceğinizi anlatacağız.

Java Nasıl Güncellenir? ( Windows / Mac OS X / Linux )

Normal şartlarda Java programı güncellemeyle ilgili sağ alt köşede yeni bir güncellemenin olduğuyla ilgili uyarı verecektir.

Eğer uyarı yoksa Windows için Denetim masasına giderek, Java (32/64Bit) seçeneğine giriyoruz. Update kısmında Update Now seçeneğine tıklayarak güncelleme olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer güncelleme yok ise o zaman javayı güncelleyebilmek için aşağıda anlattığım yöntemi deneyebilirsiniz.

Java Son Sürüm İndirme Yolu İle Güncelleme ( Windows / Mac OS X / Linux )

Javayı güncellemek için linkini verdiğim uygulamayı indirip çalıştırıp ileri ileri yaparak kurulumu kolayca yapabilirsiniz.

Java İçin Windows Sistem Gereksinimleri:

  • Windows 10 (8u51 ve üstü)
  • Windows 8.x Masaüstü
  • Windows 7
  • Windows Vista SP2
  • Windows Server 2008 R2 SP1 (64 bit)
  • Windows Server 2012 ve 2012 R2 (64 bit)

Windows İçin Java yazılımını indirin:

Bazı web içeriklerinin 64 bit tarayıcıda düzgün çalışmama olasılığı nedeniyle, varsayılan 32 bit tarayıcıyı kullanmanızı ve 32 bit Java yazılımını indirmenizi önerdiğimizi unutmayın.

Windows İçin Java (32 Bit) (1425 indirme ) Windows İçin Java (64 Bit) (2160 indirme )

Mac OS X İçin Java yazılımını indirin:

Oracle Java (Sürüm 7 ve daha ileri sürümler), kurulum için Mac OS X 10.7.3 (Lion) veya üzeri sürümleri çalıştıran Intel tabanlı Mac ile yönetici yetkilerini gerektirir.

MAC OS X İçin Java (807 indirme )

Linux İçin Java yazılımını indirin:

Linux İçin Java (rpm) (861 indirme )
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x