PC & Teknoloji Platformu

Opera VPN nasıl kullanılır?

Opera VPN nedir? Opera VPN aslında bilinen Opera web tarayıcısının üzerinde bütünleşik olarak gelen bir VPN hizmetidir. Opera şirketinin SurfEasy VPN firmasını bünyesine katmasıyla birlikte mevcut ellerindeki Opera tarayıcısına VPN hizmetini bütünleşik olarak kullanıcılarının beğenisine sundular. Opera VPN hizmeti ücretsiz olarak sunulmakta ve ek başka bir uygulama veya yazılım kurulmaksızın aktif edilerek kolaylıkla kullanılabilmektedir. Özellikle günümüzde Wikipedia gibi sitelere erişim yasağı olduğunu düşünürsek bu kadar kolay bir VPN hizmetinin kullanıcı açısından pratik olacağını söylemekte fayda var. 

Opera VPN Kurulumu ve Kullanımı (Windows-MacOS X):

Opera VPN hizmetini kullanabilmek için bilgisayarınızda Opera tarayıcısının kurulu olması gerekmektedir. Windows ve MacOS X için indirme butonlarımız aracılığı ile Opera tarayıcısını indirip kolayca kurabilirsiniz. Opera (Windows) (1102 indirme) Opera (MacOS) (712 indirme) İndirdiğimiz OperaSetup.exe programını çalıştırarak ilerlemeli şekilde tarayıcıyı bilgisayarımıza kuruyoruz. Opera tarayıcısını indirip kurduktan sonra VPN özeliğini aktif edebilmek için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız yeterli olacaktır.

  • Kurulumdan sonra Opera tarayıcımızı açıyoruz ve sol üst köşedeki Menü butonuna tıklıyoruz. Açılan menü listesinden Settings (Ayarlar) menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan ayarlar sayfasında sol taraftaki menülerden Privacy & security (Gizlilik ve güvenlik) menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada VPN başlığı altında bulunan Enable VPN (VPN’i etkinleştir) kutucuğunu seçerek VPN özelliğini etkinleştiriyoruz.
  • VPN seçeneğini aktif ettikten sonra tarayıcının adres çubuğunun sol tarafında VPN yazan bir seçenek belirecektir.
  • VPN butonuna tıklayarak VPN’i sağ üst köşedeki buton aracılığı ile aktif ediyoruz.VPN butonu altında bulunan VPN bölgesi seçiminden en iyi konum seçeneğini veya kıta seçimi yapabilirsiniz. VPN seçimi eskisi gibi ülke değil artık bölge olarak yapılabiliyor. (Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika şeklinde)
  • VPN kullanımınız boyunca ne kadar veri tükettiğinizde bu VPN butonu altında açılan pencerede görünecektir.
  • Kullanmadığınız zamanlar VPN özeliğini adres çubuğundaki VPN butonuna tıklayarak kolayca kapatabilirsiniz.

Mobil Cihazlar Opera VPN Kullanımı (Android / Apple):

Mobil cihazlar için henüz Opera tarayıcısı Opera VPN desteğiyle gelmiyor. Telefonunuzda Opera VPN hizmetini kullanabilmek için ise ekstra bir uygulama kurmanız gerekmektedir. Opera’ya ait olan Opera Free VPN uygulamasını indirme butonlarımız aracılığıyla cihazınıza uygun olanını indirebilirsiniz. Opera Free VPN - Unlimited VPN (Android) (920 indirme) Opera Free VPN - Unlimited VPN (Apple) (761 indirme)

Opera Free VPN uygulamasını indirdikten sonra uygulama içerisinde VPN özelliğini aktif ederek ülke seçimi yaptıktan sonra VPN hizmetini kolaylıkla kullanabilirsiniz. VPN’i aktif ettikten sonra tarayıcınıza giriş yaparak erişim sağlamak istediğiniz siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayşen

Teşekkürler

Recep

Mükemmel ücretsiz olması ve hızlı olması muazzam….Diğer VPN programlarına premium üyelik için yalandan gereksiz para ödemeyin.Mobil veride dahi internet daha hızlı oldu diyebilirim..

Fırat

Şu ana kadar gördüğüm en iyi ücretsiz VPN servisi. Elbette ücretli muadilleri kadar hızlı değil, fakat şu haliyle orta kalitede video akışı ile gayet hızlı internette gezinme mümkün.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

3
0
Would love your thoughts, please comment.x