Rootlu Telefonlarda Snapchat Kullanmak

0
2510

Rootlu Android telefonlarda Xposed Framework kullanılarak Snapchat nasıl kullanılır? Android işletim sistemine sahip cihazlar kullanıcıların güvenliği için birçok güvenlik önlemi içermektedir. Android cihazların yapısı gereği telefonunu özelleştirmek isteyen birçok kullanıcı root işlemini cihazlarına uygulayarak telefonun tüm kontrolünün kendisinde olmasını kimi zaman isteyebilmektedir. Ancak telefonunun yazılımında yapılan değişiklik sonrası Snapchat veya banka uygulamaları gibi bazı uygulama ve oyunlar sistem değişikliğinden dolayı güvenlik uyarısı vererek çalışmamaktadır. Snapchat bu uyarıyı direkt olarak vermese de bağlantı hatası vererek kullanıcının hesabına erişimini engellemektedir. Root atılmış ve SuperSU uygulaması yüklü telefonlarınızda Snapchat’i nasıl kullanabileceğinizi anlatalım.

Rootlu Android Telefonlarda Snapchat Kullanmak (Xposed Framework Kullanımı)

Root yetkisi sağlanmış Android cihazlarda 3. parti uygulamalar kullanarak Snapchat ve benzeri uygulamaların çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki işlem sırasını uygulayarak sorunumuzu çözelim.

  1. Android telefonunuza Xposed Framework uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Xposed Framework isimli uygulamayı indirme butonu aracılığı ile indiriyoruz.

    Xposed Installer v3.1.5 (.apk) İndir– 1058 defa indirildi

  2. Xposed Framework .apk dosyasını indirdikten sonra kurulumunu yapıyoruz.
  3. Xposed Framework yüklü değil hatası alırsanız Yükle/Güncelle butonuyla uygulamayı aktif hale getirebilirsiniz.
  4. Xposed Framework uygulamasının kurulumunun ardından kullanacağımız RootCloak modülünü indirmemiz gerekiyor. Uygulamanın sol üst köşesindeki üç çizgili butona dokunarak açılan menüde İndir seçeneği içerisine giriyoruz. En üstte bulunan arama alanına rootcloak yazarak aratıyoruz. Karşımıza 2 seçenek gelecek. Biz RootCloak (with 5.x and 6.x support) yazan sürümü indireceğiz.
  5. Modülün sayfasında en üstteki Sürümler seçeneğine girerek en son versiyonun yanındaki İndir butonuna basıyoruz. Dosya indirme işlemi bitince aynı buton üzerinde Yükle seçeneğini göreceksiniz. Yükle butonuna basarak RootCloak uygulamasını da telefonumuza kuruyoruz.
  6. Kurulum sonrası telefonumuza kurulan RootCloak isimli uygulamayı çalıştırıyoruz. RootCloak menüsünde Add/Remove Apps seçeneğine giriş yapıyoruz. Yukarıda bulunan + işaretine dokunarak Snapchat uygulamasını seçip listeye dahil ediyoruz. Bu işlem sonrası Snapchat ile ilgili sorununuz devam ederse cihazınızı yeniden başlatarak veya uygulamanın çalışmasını durdurarak deneyebilirsiniz.

Not: Yukarıda anlattığımız yöntem sadece root yapılmış Android cihazlarda yapılabilmektedir. Cihazınızda root yetkisi yoksa bu uygulamayı yükleyerek deneme yapmamanızı öneririz. Ayrıca uygulama içerisinde çok fazla modül olduğu için bilginiz dahilinde olmayan modüllerle işlem yapmamanızı aksi taktirde sonuçlarından sizin sorumlu olacağınızı unutmayın.

YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar