PC & Teknoloji Platformu

Samsung Galaxy S5’e Format Nasıl Atılır?

Samsung firmasının son çıkan modellerinden biri olan Galaxy S5 diğer modellere göre biraz geri kalsada satış olarak ülkemizde iyi rakamlara ulaştı diyebiliriz.Tabi hangi android cihaz olursa olsun bu cihazda da zaman geçtikçe ağırlaşmalar ve sıkıntılar olacaktır.Haliyle bu durumlara görede cihaza müdahale edebilecek ve yavaşlaması için bazı çareler üretebilieceksiniz.

Bildiğiniz gibi bilgisayarlarda olduğu gibi yeni nesil android yüklü cihazlarda da sistemi sıfırlayabilir ve ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.Bu işlem için telefon üzerindeki bazı tuşlara kombine şekilde basarak sıfırlama işlemi yapabilir ve istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz.Format atarken dikkat etmeniz gereken konulardan biride basmanız gereken tuşlara zamanında ve aynı anda basmanız gerekir.

Bu işlem için aşağıdaki hareket edebilirsiniz;
1-İlk olarak telefonu kapatınız
2-Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarak Açma Kapatma tuşu olan Power tuşuna basınız..
3-Telefon açıldığında Samsung Logosu görüldüğü zaman tuşlar bırakılır.
4-Recovery kurtarma modu geldiğinde ise gelen menüden Ses Azaltma ve Ses Yükseltme tuşları ile “wipe data/factory reset” daha sonra Açma Kapatma tuşu ile onaylayınız.
6-Açılan menüden Reboot System Now olarak onaylayınız.
7-Bu işlemden sonra formatlama işlemi bitiş olacaktır.

Not : Bu sıfırlama,formatlama işleminden sonra telefonunuzdaki tüm bilgileri silinecektir.Mutlaka yedek almayı unutmayınız.

galaxy (2)

galaxy (1)

galaxy (3)

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x