PC & Teknoloji Platformu

Samsung S7 Edge Ekranda Pembe Çizgi Sorunu

Samsung Galaxy S7 Edge kullanıcılarının bazılarının başının belası olan cihazlarının ekranında dikey olarak oluşan pembe çizgi oluşması gibi bir sorun mevcut. Markaların amiral gemisi dedikleri ürünlerde sonradan ortaya çıkan bazı kronik sorunlardan birisi olması mümkün. Samsung kullanıcıları ekranlarında oluşan pembe çizgi sorununu 2016’nın ortalarından beridir dile getirmekteler ancak şuana kadar Samsung tarafından net bir açıklama yapılmamıştı.

Samsung S7 Edge Ekranda Oluşan Dikey Pembe Çizgi Sorunu

Bu konuda en büyük yaşanan sıkıntı Samsung servislerinin bunu bir kullanıcı hatası olarak görüp görmeyeceği konusunda ortada bulunan muammaydı. Kullanıcı yorumlarına bakacak olursak kimi servis bunun bir kullanıcı hatası olduğunu değerlendirirek ekstra onarım ücreti isterken, kimi servis ise garanti kapsamında sayarak onarımını gerçekleştirmiş.

Konu ile ilgili Samsung tarafında “kaza eseri düşürmelerin veya çarpmaların S7 Edge’in dahili bileşenlerine hasar verebileceği” bir açıklama yapıldı. Yani bu, ekranda görülen dikey pembe çizgilerin oluşmasına neden olabilirmiş. Samsung tarafından yapılan açıklama sonrası pembe çizgi sorunu yaşayan kullanıcıların garanti kapsamındaki ve ekranı fiziksel hasar görmemiş cihazlarının ücretsiz olarak onarılacağı kesinleşmiş oldu.

Sorunun donanımsal mı yoksa kullanıcı kaynaklı mı oluştuğu ise henüz bilinmiyor.

Bu soruna kısa süreli, geçici bir de çözüm arayanlar için alttaki yöntemi deneyebilir. Ancak bu çözüm kalıcı bir onarım sağlamıyor. Eğer sizin telefonunuzda da benzer bir pembe çizgi belirdiyse, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Eğer ilk denemede başarı sağlayamazsanız, aynı yöntemi tekrar denemeniz gerekecek.

  1. Telefon tuş takımını açın.
  2. *#0*# yazın.
  3.  Kırmızı, yeşil ve maviye tıklayın. Böylece tüm pikselleri resetlemiş olacaksınız.
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
olcay ünlü

Bu pembe çizİği olayı üretici kaynaklı ,İnternet sitelerinde hataya yönelik yaptığım araştırmalarda bazı blok lar piksel resetlemeden bahsediyor,,,, arkadaşlar bu arıza reset leme ile olmaz ilk aldığımda gözüm gibi baktığım s7 de oluştu garantiye gönderdim ekranı değiştirdiler 6 ay sonra aynı sorun gene oluştu yetkili servisi aradığımda takılan parçaların garanti süresi geçmiş para karşılığı yapılacağını söylediler,çok sinirlendim telefonu kendim açtım ,youtube de gördüğüm bir video dan yola çıkarak ekranın içinde belli bir bölgeye iki adet parça sıkıştırdım bu parçalar ekran dışından yaptığınız baskıyı sümule ediyor şu an bir sorun yaşamıyorum.
Olayı anlayana kadar telefonu o kadar çok açıp kapattım ki artık gözüm kapalı bu hatayı onaracak seviyeye geldim, kötü ev sahibi ,beni ev sahibi yaptı yani :-) konu ile ilgili bir video yapacağım zaten biz tüketicileri bu kadar sömürdükleri yeter.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x