Samsung S7 Edge Ekranda Pembe Çizgi Sorunu

0
6235

Samsung Galaxy S7 Edge kullanıcılarının bazılarının başının belası olan cihazlarının ekranında dikey olarak oluşan pembe çizgi oluşması gibi bir sorun mevcut. Markaların amiral gemisi dedikleri ürünlerde sonradan ortaya çıkan bazı kronik sorunlardan birisi olması mümkün. Samsung kullanıcıları ekranlarında oluşan pembe çizgi sorununu 2016’nın ortalarından beridir dile getirmekteler ancak şuana kadar Samsung tarafından net bir açıklama yapılmamıştı.

Samsung S7 Edge Ekranda Oluşan Dikey Pembe Çizgi Sorunu

Bu konuda en büyük yaşanan sıkıntı Samsung servislerinin bunu bir kullanıcı hatası olarak görüp görmeyeceği konusunda ortada bulunan muammaydı. Kullanıcı yorumlarına bakacak olursak kimi servis bunun bir kullanıcı hatası olduğunu değerlendirirek ekstra onarım ücreti isterken, kimi servis ise garanti kapsamında sayarak onarımını gerçekleştirmiş.

Konu ile ilgili Samsung tarafında “kaza eseri düşürmelerin veya çarpmaların S7 Edge’in dahili bileşenlerine hasar verebileceği” bir açıklama yapıldı. Yani bu, ekranda görülen dikey pembe çizgilerin oluşmasına neden olabilirmiş. Samsung tarafından yapılan açıklama sonrası pembe çizgi sorunu yaşayan kullanıcıların garanti kapsamındaki ve ekranı fiziksel hasar görmemiş cihazlarının ücretsiz olarak onarılacağı kesinleşmiş oldu.

Sorunun donanımsal mı yoksa kullanıcı kaynaklı mı oluştuğu ise henüz bilinmiyor.

Bu soruna kısa süreli, geçici bir de çözüm arayanlar için alttaki yöntemi deneyebilir. Ancak bu çözüm kalıcı bir onarım sağlamıyor. Eğer sizin telefonunuzda da benzer bir pembe çizgi belirdiyse, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Eğer ilk denemede başarı sağlayamazsanız, aynı yöntemi tekrar denemeniz gerekecek.

  1. Telefon tuş takımını açın.
  2. *#0*# yazın.
  3.  Kırmızı, yeşil ve maviye tıklayın. Böylece tüm pikselleri resetlemiş olacaksınız.

YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar