Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Please type your username.

Please type your E-Mail.

Lütfen soru için uygun bir başlık seçiniz, böylece sorunuz tarafımızdana daha kolay cevaplanabilecektir.

Lütfen sorunuz için uygun kategori bölümünü seçiniz, böylece sorunuz kolayca bulunabilir.

Lütfen sorunuzla alakalı uygun anahtar kelimeleri virgül(,) ile ayırarak giriniz. Örneğin:android, google, bilgisayar, cep telefonu.

Sorunuzla ilgili açıklamayı iyice ve ayrıntılı olarak alana yazabilirsiniz.

Captcha Click on image to update the captcha.

Anonim

anakartım yandımı

pc power yerine basıyorum açılmıyor anakart yanmış olabilir ama anakartta yeşil ışık yanıyor yanmış olabilir mi? kasanın açma kapama düğmesinin kabloları çıkmıştı nereye takıcamı bilmiyodum bide güç kaynağım bozukdu değiştirdim başka kasadan alıp taktım çalıçmadı açma kapama düğmesi kablolarını yerini buldum orda yazıyodu taktım çalıştı ama sonra pc yi açtım oyun oynadım bi anda kapandı açmaya çalıştım açılmadı birkaç kişiye sordum anakart yandı dediler yandını nasıl anlarım yada soruma cevap yazın

Paylaş

1 Cevap

 1. Anakart üstündeki yeşil ışık güç kaynağından enerji akışı olduğunu gösterir. Anakartının yanıp yanmadığı konusunda net birşey söyleyemem ancak test ederek anlayabilirsin. Net olarak anakartınız yandı demek hatalı bir cümle olur.

  • Kasanın fişini çekip bir süre bekledikten sonra takıp deneyin.
  • Hala sonuç yok ise anakartınızın power switch yani güç düğmesinin anakarta takılı olduğu soketi kontrol edip doğru yere ve doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin.
  • Kasanın güç düğmeside sisteminizi tam olarak başlatamıyor olabilir. Anlayabilmek için Power SW yazan kısmı anakartta kısa devre ederek elle sistem başlatılmaya çalışılabilir. ( Not: Bu işlemi yaparken tüm sorumluluğun size ait olduğunu unutmayınız. Teknik bilginiz yoksa bu seçeneği uygulamayınız. )
  • Güç kaynağınızı başka bir sistemde test edebilirsiniz veya anakartınızı başka bir güç kaynağı ile kontrol ediniz.
  • Anakartta ki görüntü ve anakartı besleyen güç kablosu hariç tüm kablo, bileşen ve kartları çıkararak test ediniz. ( RAM, işlemci hariç, ekran çıkışı yok ise harici ekran kartınızı çıkarmayınız )

  Anakartınız ve sisteminiz ile ilgili çok fazla detay bilmediğimiz için ekstra önerilerde bulunamıyoruz. Eğer teknik bilginiz yok ise teknik destek almanızda fayda var.

  • 0
Leave an answer

Leave an answer

Captcha Click on image to update the captcha.