Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Please type your username.

Please type your E-Mail.

Lütfen soru için uygun bir başlık seçiniz, böylece sorunuz tarafımızdana daha kolay cevaplanabilecektir.

Lütfen sorunuz için uygun kategori bölümünü seçiniz, böylece sorunuz kolayca bulunabilir.

Lütfen sorunuzla alakalı uygun anahtar kelimeleri virgül(,) ile ayırarak giriniz. Örneğin:android, google, bilgisayar, cep telefonu.

Sorunuzla ilgili açıklamayı iyice ve ayrıntılı olarak alana yazabilirsiniz.

Captcha Click on image to update the captcha.

Anonim

General Mobile Discovery Klavye Çalışmıyor

General Mobile Discovery telefonumun klavyesi çalışmıyor? General Mobile Discovery telefonumun klavyesini nasıl düzeltebilirim?

Paylaş

3 Answers

 1. General Mobile Discovery Klavye Hatası Çözümü

  Bu işlem için ise General Mobile Discovery Klavye için mesaj ayarlarını sıfırlayınız yada Google Uygulaması ve Mesaj uygulamasının ayarlarını sıfırlayınız.

  • Öncelikle telefonunuzdan AYARLAR menüsünü tıklayınız.
  • Daha sonra UYGULAMALAR menüsü; hh,angi uygulamada geçmişin silmek istiyorsanız onu seçmeniz gerekmektedir ve biz Google Uygulaması ve Mesaj uygulamalarını seçiyoruz, işlem yapmak istediğiniz uygulamaya dokunduğunuzda ÖNBELLEĞİ TEMİZLE seçeneğine dokunmanız yeterlidir.
  • Bu işlemi ise Google Uygulaması ve Mesaj bölümü için tekrarlayınız.
  • Daha sonra ise mesaj yazmak istediğiniz zaman karşınıza Giriş Yönetimi çıkacaktır.
  • Bu işlemi ise mesaj yazma bölümünde basılı tutarak yapabilirsiniz.
  • 0
 2. Herkese merhaba,
  General Mobile Discovery’de yaşadığımız problemi net bir şekilde şöyle çözdük. Bu çözümü bütün Android telefonlarda uygulayabilirsiniz.

  Önce olayı anlatayım: telefonun fabrika ayarlarında olan klavyesi G-board klavyeyi telefonu root ederek kaldırmıştım, yerine başka bir klavye yüklemiştim. Bunu unutup klavye uygulamasını kaldırdım ve telefon klavyesiz kaldı. Telefona giriş yaparken desen yerine şifre koyduğum için de telefonu hiçbir şekilde açamadım. Discovery’nin kronik olan bilgisayara USB kabloyla bağlanamama sorununu bilenler bilir; bilgisayara da bağlanamadığım için hiçbir şekilde telefona erişim sağlayamadım.

  ÇÖZÜM: Uzun çözüm arayışları ve abimle beyin fırtınaları sonucunda telefona tanımlı olan google hesabıyla bilgisayardan mail adresine girip Google Play’den telefona X bir klavye uygulaması yükledik. Telefonu açıp kapattıktan sonra klavyenin yüklendiğini gördük ve şifreyi girip telefonu açabildik. Doğal olarak bu yüklemenin yapılabilmesi için telefonun Wi-Fi bağlantısının açık olması gerekmektedir. Benim gördüğüm kadarıyla – daha öncesinden edindiğim tecrübeler doğrultusunda – telefonu bilgisayara veya prize şarja bağladığımda Wi-Fi’nin kendiliğinden açıldığını fark ettim. Wi-Fi açık değilse ve klavye çalışmıyorken Wi-Fi’nin bu şekilde açılması sizin de işinize yarar. Böylelikle telefonu telefoncuya tamire götürme eziyetinden ve maliyetinden, zaman kaybından, telefona format atıp veri kaybetmekten ve tekrar kurulum yapma zahmetlerinden bir anda kurtulduk. Faydalanmanız dileğiyle, umarım size de ışık tutar.

  • 0
Leave an answer

Leave an answer

Captcha Click on image to update the captcha.