Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Please type your username.

Please type your E-Mail.

Lütfen sorunuz için uygun kategori bölümünü seçiniz, böylece sorunuz kolayca bulunabilir.

Lütfen sorunuzla alakalı uygun anahtar kelimeleri virgül(,) ile ayırarak giriniz. Örneğin:android, google, bilgisayar, cep telefonu.

Sorunuzla ilgili açıklamayı iyice ve ayrıntılı olarak alana yazabilirsiniz.

Captcha Click on image to update the captcha.

Lütfen soru için uygun bir başlık seçiniz, böylece sorunuz tarafımızdana daha kolay cevaplanabilecektir.

Anonim

LOST.DIR dosyası nedir?

Merhabalar usb belleğimi bilgisayara taktığımda LOST.DIR diye bir klasor çıktı. İçinde daha önce hiç görmediğim bir sürü uygunsuz resim video filan çıktı. Nerden geldiğini anlamadığım bu dosyaları silmek istiyorum. Silinmiyor kafayı yiyicem anlayanlar bir yardımcı olabilir mi?

Paylaş

1 Cevap

  1. Hafıza kartı,USB bellek veya disklerinizde oluşan LOST.DIR dosyası önyükleme [boot] sırasında kurtarılan dosyaların saklandığı bir depolama alanıdır. Bu dosyayı direkt olarak kaldırmanızda bir problem yok. Sistem, kurtarılmış bozuk dosyaları tekrar yükleme ihtimaline karşı bu dosyayı oluşturuyor. Ayrıca usb bellek üzerinden önbellekleme yapan bir cihazda (Smart TV, Android tablet veya telefonlar gibi..) bu dosyayı oluşturmuş olabilir.

    Eğer LOST. DIR dosyasını silemiyorsanız direkt olarak tavsiyem yedeklenecek tüm dosyalarınızı yedekledikten sonra hafıza kartı, USB belleğinizi veya disklerinizi biçimlendirmeniz olacaktır. Daha sonrasında yedeklerinizi diskinize geri yükleyebilirsiniz.

    • 0
Bir cevap bırakın

Bir cevap bırakın

Captcha Click on image to update the captcha.