Anonim

Philips TV USB’den İzlerken Film Donma

TV ye USB bellek veya harici bellek taktığımda film seyretmek hayal oldu nedeni ise filmi açtıktan sonra bir müddet sonra donma yapması ve bunu bütün filmlerde yapıyor. Ne yapabiliriz?

Paylaş

6 Answers

 1. Philips TV USB’den İzlerken sorunlar yaşıyorsanız TV’nizin yazılımının güncel olup olmadığını önce kontrol edin. TV’nizin mevcut yazılım sürümünü çoğu ürünün menüsünde bulabilirsiniz.

  Philips TV yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

  TV’lerde mevcut yazılım sürümünü görmek için genellikle Menü > Kurulum > Yazılım > Mevcut yazılım seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu kontrolü nasıl yapabileceğinize dair talimatları yazılım kurulumu talimatlarında bulabilirsiniz (yazılım ile aynı sayfada bulunur).

  Daha sonra resmi web sitesi  philips.com.tr/c-m-so/televizyonlar/ üzerinden Philips TV’nizi listeden bularak bilgilendirme sayfasına giriş yapın. Yazılım güncellemeleri kısmındaki sürümle TV yazılımınızın sürümlerini karşılaştırın. Güncellemeyi indirerek USB bellek aracılığı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

  Hala aynı sorunu yaşıyorsanız ve cihazınız garantiliyse Philips servisiyle irtibata geçmeniz yararınıza olacaktır.

  • 0
 2. Bu sorun böyle çözülmez televizyon zaten başlı başına sorun.Kumanda geç algılıyor açma kapama yaparken kendi uydusunda aksaklıklar tv durduruldu bekle yada kapat seçenekleri hep başlı başına sorun.Aslında ramlerin ne kadar çok yetersiz olduğunu göstermekte biz burda.Panel güzel renkler canlı ama android berbat ötesi.Geçelim film donma usb sorununa 2 tb hardısk 3.5 inç adaptor beslemeli kullanıyorum test ettiğim bazı film codeclerinde donma var evet bunlar dvdrip bbrip 700 mb 900mb arası filmlerde veya daha küçük boyutlu mp4lerde yapıyor.Aksine 2.5 gblık veya 1.5gblık 1080p nin sıkıştırılmıs 1080m’li filmlerinde sorun yaşamıyorum açıkçası.Fakat dvdripleri izleyebilmek için şu programı buldum. Google playden kodi tv programını indirin ve kullanın. bu uygulamayi yaptiktan sonra videolar kismindan dosyalara giriyoruz dosyalar cikicak tekrar gircez karsimiza hardiskimizin ismi cikacak filmleri kodi tvnin playeri ile açacak ve emin olun sorun yaşamayacaksınız.Bu servisçilerin verdiği yok güncelleme yapın yok şunu yapın olaylarına aldanmayın usb sorunu düzelir bir bakmışın başka sorunlar devam eder her güncellemede tv sapıtıyor.

  • 0
 3. Sorunu çözmen çok ama çok basit.

  Fişini çek. 10′ kadar say. Tak, çalıştır. Keyifle izle.

  Sonraki akşama kadar sorun yapmaz.

  Sonra tekrar donar. Fişi çek ,tak , devam.

  Başka hiç bir şey sorununu çözemez. Servisle falan muhattap olup kafanı bozma.

  • 0
 4. Yaklaşık 5 sene önce aldığım Philips 47PFL6008K/12 model televizyonumla harici 3,5 HDD (dışarıdan beslemeli) ile tüm filmlerimi sorunsuz izleyebiliyorken, aldıktan 1,5 sene sonra TV standby konumundan aktif hale gelirken ekran görüntüsü kayıyor diye servise gönderdim. Servis TV’nin anakartını değiştirip onarıldığını söyleyerek bana teslim etti. Ne olduysa bundan sonra oldu, artık eskisi gibi harici HDD’den film izleyemiyordum çünkü hangi formatta olursa olsun tüm filmlerimi izlerken farklı zamanlarda TV kendi kendine reset atmaya başladı. Hemen bu sorun için garanti süresi bitmeden servise tekrar bildirimde bulundum ve tüm incelemelerini yaptıklarını ve başka bir harici HDD ile test ettiklerini ve kapanma sorunu görmedikleri için sorun olmadığını iddia ettiler. Bende bu yanıttan sonra harici HDD’mi bilgisayar ve wi-fi ağı ile TV’ye bağlayıp o şekilde filmlerimi izliyordum, ta ki TV tekrar bozulana kadar! Garanti süresi bitmiş TV’mi tekrar servise gönderdim ve yine anakartta arıza olduğunu ve 550TL’ye değiştirebileceklerini söylediler! TV’mden memnun olduğum için kabul etmekten başka seçeneğim yoktu. TV’yi tamir edip geri getirdiler ancak (USB sorununu dikkate almıyorum çünkü o seçeneği önemsemiyordum) Wi-Fi bağlantısıyla filmlerimi izlerken de TV kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. Servise bu kadar para bayılıp bu seçeneğiminde elimden alınmasına itiraz ettim bakalım haber bekliyorum alacağım yanıt ne olacak çok merak ediyorum!!!

  • 0
 5. Şu an bende de aynı sorun var 50Pus7304 benimkisi ve hdd den film izlerken bir anda filmden atıyor. Sonra tekrar açıp sardırarak aynı sahneye gelmem felan uzun zaman alıyor ve açıkçası tüm film zevkimi öldürüyor. Şu an garanti de var iade de edebilirim. Hdmi2 de bozuldu zaten görüntü ve ses gelmiyor. Sizce ne yapmalıyım?

  • 0
Leave an answer

Leave an answer