Hakkı

Twitter Şu anda daha fazla kişiyi takip edemezsin hatası alıyorum

Twitter hesabımda yeni arkadaşlık istekleri attığımda “Şu anda daha fazla kişiyi takip edemezsin. Buradan daha fazla bilgi alabilirsin.” hatası alıyorum. Neden bunu yapıyor sürekli??

Paylaş

1 Answer

 1. Twitter son yaptığı güncelleme sonrası günlük 1000 kişi olan takip etme limitini 400’lere çekmiş durumda. Onaylanmış hesaplar için ise takip limiti 1000 kişi olarak sınırlandırıldı. Twitter tarafından yapılan resmi açıklama ve linkini aşağıda paylaştığım alıntı içerisinde bulabilirsiniz.

  Twitter’da takip etme hakkında

  Hesapları takip etmek Twitter akışınızı düzenlemenin ve ilgilendiğiniz konular veya kişilerle ilgili neler olup bittiğini öğrenmenin kolay bir yoludur. Spam ve takip ilişkilerine yönelik manipülasyonu önlemek ve sitenin güvenilirliğini sağlamak amacıyla takip edebileceğiniz Twitter hesabı sayısıyla ilgili teknik limitler vardır. Bu limitler yeni hesapları takip etme sıklığınıza ve kaç takipçiniz olduğuna göre belirlenir. Ayrıca Twitter’da takip ilişkileri sitenin yapısı gereği karşılıklı olmadığından, orijinal deneyimleri teşvik etmek üzere takip davranışına ilişkin birkaç kural da ekledik.

  Teknik takip limitleri nelerdir?

  • Genel olarak takip edebileceğiniz hesap sayısını sınırlandırmayız. Ancak takip etme hızınızı sınırlandırmak üzere bazı limitler söz konusudur.
  • Her Twitter hesabı günde en fazla 400 hesabı takip edebilir. Onaylanmış Twitter hesapları günde en fazla 1000 hesabı takip edebilir.
  • Günlük limitlere ek olarak belirli sayıda hesabı takip etmeye başladığınızda geçerli olan takip oranları vardır:
   • Her Twitter hesabı en fazla 5.000 hesabı takip edebilir. Bu sayıya ulaştığınızda daha fazla hesabı takip edebilmek için hesabınızın daha fazla takipçisinin olmasını beklemeniz gerekebilir.
   • Bu sayı her hesap için farklıdır. Takipçi ve takip edilen hesap sayısının benzersiz oranına göre otomatik olarak hesaplanır.

  Takip davranışı için geçerli olan başka kurallar var mı?

  Evet. Twitter Kuralları taciz amaçlı hesap takibini yasaklar ve bu kuralların ihlal edilmesi hesabınızın askıya alınmasıyla sonuçlanabilir. Kurallar özellikle aşağıdaki davranışları yasaklar:

  • “takip dalgalanması” – birinin, kendi takipçi sayısını şişirmek üzere çok fazla sayıda hesabı takip etmesi ve ardından takibi bırakması
  • gelişigüzel takip – kısa bir zaman dilimi içinde, özellikle otomatik yöntemler kullanarak çok sayıda alakasız hesabı takip etmek ve/veya takibi bırakmak;
  • özellikle otomasyon kullanarak başka bir hesabın takipçilerini çoğaltmak ve
  • takipçi eklediğini iddia eden üçüncü taraf hizmetleri veya uygulamaları kullanmak veya tanıtmak.

  Takip limitine ulaştığımda ne olur?

  “Şu anda daha fazla kişiyi takip edemezsiniz” ifadesini içeren bir mesajla karşılaşabilirsiniz. Bu mesajla karşılaşmanızın nedeni şunlardan biri olabilir:

  • Günlük takip limitine ulaşmış olabilirsiniz. Bir gün geçtikten sonra daha fazla hesap takip edebilirsiniz.
  • Çok fazla hesabı çok hızlı bir şekilde takip etmiş olabilirsiniz. Bir saat kadar sonra yeniden deneyin.
  • Takip oranı limitine ulaşmış olabilirsiniz. Hesabınız daha fazla takipçi kazandığında yeniden deneyebilir veya takip ettiğiniz hesapları takibi bırakıp yenilerini takip edebilirsiniz.
  • Hesabınız kilitli veya sınırlandırılmış olabilir. Agresif takip davranışı da dahil olmak üzere, bir hesap ele geçirilmiş gibi görünüyorsa ya da Twitter Kuralları’nı veya Hizmet Şartları’nı ihlal ediyorsa, o hesabı kilitleyebiliriz. Aşağıdakiler dahil olmak üzere, kilitli durumdaki hesapların gerçekleştirebilecekleri eylemler sınırlıdır. Kilitli ve sınırlandırılmış hesaplar hakkında fazla bilgi alın.

  Kaynak: https://help.twitter.com/tr/using-twitter/twitter-follow-limit

Leave an answer

Leave an answer