Telefon ile Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

2
3185

İşyerinize ya da evinize ait güvenlik kameraları hırsızlara ve yaşanabilecek güvenlik sorunlarına karşı bir etkili bir güvenlik aracıdır. Kurdurduğunuz güvenlik kameralarının kayıt cihazları olan DVR’lar yani kayıt cihazları sayesinde her anı kayıt altına alarak monitörler vasıtasıyla izlemeniz mümkün. Tabi ki günümüz teknolojisinde hemen hemen bütün dvr cihazları internet üzerinden de ip konfigrasyonu sayesinde erişelebilmekte internet üzerinden kayıtları her an izlemenize imkan tanımaktadır. Güvenlik kameranızı akıllı telefonunuzdan izleyebileceğiniz bazı telefon uygulamalarına makalemizde  yer vereceğiz.

Telefon ile İnternet Üzerinden Güvenlik Kamerası DVR Nasıl İzlenir?

1- Öncelikle tavsiye edebileceğimiz sabit ip edinmeniz. Türk telekom ya da internet sağlayıcılarınızla irtibata geçerek temin edebilirsiniz. Yeni bazı cihazlar kendi sistemleri üzerinden sabit ip almaksızında kendi belirledikleri şifre ve kullanıcı adıyla bu hizmeti sağlayabilmekteler.

2- DVR cihazınıza mutlaka kolay olmayacak bir admin şifresi atamalısınız. Bu şifre dışardan erişimi sizin dışınızda engelleyeceği gibi sizinde kameralarınıza erişiminizi sağlayacaktır.

3- Aşağıdaki uygulamalar sadece örnek olup yine de aldığınız cihazın üzerindeki kılavuzlarda önerilen bir uygulama olup olmadığından emin olun.

4- Bazı adsl modemler üzerinde port açma işlemi sizden istenilebilir. DVR cihazınıza erişim için modeminizde cihazınızda istenen portun açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer uğraşmak istemiyorsanız DVR cihazınızın ip adresi için modeminizde DMZ özelliğini aktif edebilirsiniz.

5- Uygulama ayarlarınıza aşağıdaki fotoğraftaki gibi uygun yerlere yazmanız bağlantı kurabilmeniz için yeterli olacaktır.

Android Telefonlar İçin Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

Android işletim sistemli telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz bazı güvenlik kamerası uygulamaları. MEye (Android) (253 indirme) iView DVR (Android) (167 indirme) KMEyePro (Android) (159 indirme) xmeye (Android) (137 indirme)

Apple Telefonlar İçin Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

Apple yani ios işletim sistemi kullanan iphone gibi telefonlarınızda ya da ipad tabletlerinizde kullanabileceğiniz bazı güvenlik kamerası uygulamaları. MEye (iPhone/iPad) (221 indirme) Infinity DVR (iPhone/iPad) (167 indirme) SuperLivePro (iPhone/iPad) (156 indirme) DVR Live (iPhone/iPad) (186 indirme)

Windows Phone Telefonlar İçin Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

Windows phone işletim sistemli telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz bazı güvenlik kamerası uygulamaları. iWatch DVR (Windows Phone) (144 indirme) SuperCam (Windows Phone) (118 indirme) DVR Viewer (Windows Phone) (139 indirme)

Uygulama sayısı daha da arttırılabilir. Takıldığınız sormak istediğiniz herşeyi yorum olarak belirtebilirsiniz.

2
YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar
 
grinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeekmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Özgür UygunMurat Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Murat
Murat

Merhaba. Her marka DVR herhangi bir uygulama ile calisir mi? Ya da sadece DVR in markasina uygun bir uygulama ile mi calisir. Ornegin X marka bir DVR hem Meye ile hem Xmeye hem iviewer ile calistirilabilir mi?