PC & Teknoloji Platformu

Telefon ile Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

İşyerinize ya da evinize ait güvenlik kameraları hırsızlara ve yaşanabilecek güvenlik sorunlarına karşı bir etkili bir güvenlik aracıdır. Kurdurduğunuz güvenlik kameralarının kayıt cihazları olan DVR’lar yani kayıt cihazları sayesinde her anı kayıt altına alarak monitörler vasıtasıyla izlemeniz mümkün. Tabi ki günümüz teknolojisinde hemen hemen bütün dvr cihazları internet üzerinden de ip konfigrasyonu sayesinde erişelebilmekte internet üzerinden kayıtları her an izlemenize imkan tanımaktadır. Güvenlik kameranızı akıllı telefonunuzdan izleyebileceğiniz bazı telefon uygulamalarına makalemizde  yer vereceğiz.

Telefon ile İnternet Üzerinden Güvenlik Kamerası DVR Nasıl İzlenir?

1- Öncelikle tavsiye edebileceğimiz sabit ip edinmeniz. Türk telekom ya da internet sağlayıcılarınızla irtibata geçerek temin edebilirsiniz. Yeni bazı cihazlar kendi sistemleri üzerinden sabit ip almaksızında kendi belirledikleri şifre ve kullanıcı adıyla bu hizmeti sağlayabilmekteler.

2- DVR cihazınıza mutlaka kolay olmayacak bir admin şifresi atamalısınız. Bu şifre dışardan erişimi sizin dışınızda engelleyeceği gibi sizinde kameralarınıza erişiminizi sağlayacaktır.

3- Aşağıdaki uygulamalar sadece örnek olup yine de aldığınız cihazın üzerindeki kılavuzlarda önerilen bir uygulama olup olmadığından emin olun.

4- Bazı adsl modemler üzerinde port açma işlemi sizden istenilebilir. DVR cihazınıza erişim için modeminizde cihazınızda istenen portun açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer uğraşmak istemiyorsanız DVR cihazınızın ip adresi için modeminizde DMZ özelliğini aktif edebilirsiniz.

5- Uygulama ayarlarınıza aşağıdaki fotoğraftaki gibi uygun yerlere yazmanız bağlantı kurabilmeniz için yeterli olacaktır.

Android Telefonlar İçin Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

Android işletim sistemli telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz bazı güvenlik kamerası uygulamaları. MEye (Android) (1259 indirme ) iView DVR (Android) (881 indirme ) KMEyePro (Android) (976 indirme ) xmeye (Android) (924 indirme )

Apple Telefonlar İçin Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

Apple yani ios işletim sistemi kullanan iphone gibi telefonlarınızda ya da ipad tabletlerinizde kullanabileceğiniz bazı güvenlik kamerası uygulamaları. MEye (iPhone/iPad) (1066 indirme ) Infinity DVR (iPhone/iPad) (1056 indirme ) SuperLivePro (iPhone/iPad) (819 indirme ) DVR Live (iPhone/iPad) (732 indirme )

Windows Phone Telefonlar İçin Güvenlik Kamerası İzleme Uygulamaları

Windows phone işletim sistemli telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz bazı güvenlik kamerası uygulamaları. iWatch DVR (Windows Phone) (824 indirme ) SuperCam (Windows Phone) (684 indirme ) DVR Viewer (Windows Phone) (810 indirme )

Uygulama sayısı daha da arttırılabilir. Takıldığınız sormak istediğiniz herşeyi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Murat

Merhaba. Her marka DVR herhangi bir uygulama ile calisir mi? Ya da sadece DVR in markasina uygun bir uygulama ile mi calisir. Ornegin X marka bir DVR hem Meye ile hem Xmeye hem iviewer ile calistirilabilir mi?

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x