PC & Teknoloji Platformu

TRT 4K Yayına Başlıyor!

TRT ekibi yeni bir adımda bulunuyor 4k çözünürlüğe sahip televizyonlar ve monitörler için daha canlı ve akıcı bir yayın yapmak için ayak uydurma çabalarına devam ediyor.Oldukça ilerleme gösteren TRT oldukça konuşulacak gibi ve günümüzde bir çok kanalı açtığımızda 4K izleme fırsatına sahip olmadığımız gerçeğide var.TRT ekibinin bu konu ilgili çalışmasıyla buna imza atıcağı görülüyor.

Günümüz teknolojisinde telefonlarda bile kullanılmaya başlayan 4K ekran teknolojisi yaygınlaşmışken bir çok kişininde aklını kurcalıyan bu sisteme daha yeni yeni adım atıldığı gerçeğide vardır.4K TV teknolojisine sahip olan kullanıcıların çok yakında daha güçlü görüntü kalitesi ve izleme kalitesinin artıcağı konuşuluyor.

TRT tarafından Türksat ve Vestel işbirliğiyle hayata geçirmiş olduğu TRT 4K kanalı Türksat uydusunda yayın vermeye başladı.TRT’nin 4K kanalındaki yayınlarını izlemek istiyorsanız eğer aşağıdaki yayın frekans bilgilerini TV’nizden girilmesi gerekiyor.

trt-4k-frekans

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x