PC & Teknoloji Platformu

Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon ve tablet kullanımı bildiğiniz gibi çok yaygınlaştı ve en çok kullanılan elektronik araçlar arasına girdi. Artık eski gibi bilgisayarlar kullanılmıyor ve özellikle Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların kullanılma nedeni ise internet olarak kısaca açıklayabiliriz. Kullanıcılar için bağımlılık olarak tanımlanabilir ve eğer olmazsa kullanıcılar psikolojik sorunlar yaşayabiliyor ve sorunlar büyüyebiliyor.

Yeni bir akıllı cihaz satın aldığınızda yada yeni bir cihaza geçiş yaptığınız zaman siz Turkcell hattınızı taktığınız anda cihaz ayalarınızı otomatik olarak algılıyor ve internet kullanımına hazır oluyor. Bazı durumlarda ise sorunlar yaşanabiliyor ve bu ayarları elle yapmak gerekebilir. Bu yapacağımız ayarlar ise Turkcell kullanıcılarını ilgilendiren internet ayarlarıdır..

Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Turkcell kullanıcıları internet ayarlarını 4 farklı yöntemle cihazına uygulayabiliyor ve basit bir şekilde kullanmaya başlayabiliyor.

-Mesaj yoluyla internet ayarlarınızı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem “INTERNET” yazdıktan sonra 2222’ye SMS atmaktır.
-Diğer bir yöntem ise Turkcell Mobil uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.
-Eğer internet ayarlarınızı halen yapamadıysanız Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak bu işlemi kolaycak yapabilirsiniz. Turkcell hattınızda 532 nolu numarayı arayarak işlem yapabilirsiniz..
-Halen internet ayarlarınızda sorun varsa Mobil İnternet Ayarlarınız elle yani Manuel olarak yapabilirsiniz.

Turkcell Android Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda internet ayarlarını yapmak basit ve hızlı uygulanabilecek bir yöntemdir. Bu işlem için ise ilk olarak Ayarlar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları > Ekle olarak giriş yapınız. Daha sonra aşağıdaki gibi yazmanız yeterli olacaktır. Burada cihaza yeni apn ayarlarını eklemiş oluyoruz..

İsim : Turkcell
APN : internet

Turkcell iPhone Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Aynı şekilde İphone cihazlarda da internet ayalarını yapmak basit bir işlemdir.Yapmanız gereken işlem ise Ayarlar > Genel > Ağ > Hücresel Veri Ağı yolunu izlemeli ve APN kısmında “internet” yazarak kaydetmelisiniz. Kullanıcı adı ve şifre kısmı boş kalmalıdır. Eğer bu ayarları yada eklemeleri doğru bir şekilde yaparsanız internete bağlanabilirsiniz.

Eğer halen bağlantı sorunları yaşıyorsanız hattınızda yani simkartınızda bir sorun olabilir yada Müşteri Hizmetlerini arayarak hattınızın internet bağlantısını kontrol etmelisiniz. Bazen internet tamamen kapalı durumda olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x