PC & Teknoloji Platformu

Windows Phone “Metro” Arayüzü Nedir?

Windows Phone “Metro” arayüzü, Windows Phone’ler için özel olarak tasarlanmıştır.Kutucuklu bir yapısı vardır o yapının içerisinde yazı karakteri ve görselleriyle ön plan çıkar bir arayüz diyebiliriz.

Windows Phone’lerdeki “Metro” arayüzünün sürüklünebilen bir yapısı vardır istediğiniz uygulamaları kısa hareketlerle rahatlıkla açmanızı yada  ulaşmanızı sağlar.Windows kutucuklu yapısı oldukça göz boyamaktadır telefonunuz masada dururken bile o kutucaklar gözünüze etki etmeyi başarır.

Kutucuklarda kullanılan canlı renkleri ve iyi bir şekilde tasarlanmış yazı karakterleriyle kullanım kolaylığı sağlar ve sıkıcılıktan uzaktır.Ayrıca bulunan bir özelliğide renkleri ve arayüzünü modunuza göre istediğiniz şekilde istediğiniz zaman değiştirebilirsin.

Metro arayüzünde ön planda tutulmuş olan özelliklerden biriside sosyalliği ön plana almasıdır.Metro arayüzü sayesinde sosyal ağ hesaplarınızı kolaylık tek bir alanda birleştirebilir kolayca ulaşabilirsiniz.Bu sayede sosyal akış sağlanmış olur.

Kullanıcıdan kullanıcıya göre değişin metro arayüzleri farklı renklerde ve farklı dizaynlarda mevcut olur.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x