PC & Teknoloji Platformu

Youtube 4K/60 FPS Video Desteği İçin Altyapı Hazırlıyor!

Geçtiğimiz aylarda Youtube kullanıcıları için 60 FPS değerindeki videoları yüklemelerine izin vermeye başlamış bulunmaktaydı.Youtube bu projeden sonra yeni bir adıma adım atmak istiyor gibi görünüyor yeni bir bomba ile 60 FPS videoları 4K çözünürlüğünde yükleme iznini vermeyi planlıyor.

Kafalara takılan en büyük sorulardan bir çoğu ise videoların youtube aktarılışları ve izlenmeleri için video’nun süresi nasıl olacak.Bildiğimiz üzere ülkemizde internet sunucular ve destekleri çok iyi bir kapasite’de değildir.Normal boyuttaki videoları yüklerken bile uzun süre bekliyebiliyoruz ve 720P videoları izlemek için bir süre bekleyip ondan sonra izlemek zorunda kalıyoruz.

60 FPS / 4K yüklenicek olan görüntüler 2160P değerindeki görüntü kalitesinde bulunucaklar, bu da ne demek videoları keyifle izlemek için 3 katı bir süre harcıyacağız gibi görünüyor.Zaten bu uygulamayı herkes uygulamayacağı için az ve kaliteli videoların yüklenmesi bekleniyor.Sebebi ise 4K teknoloji çok yaygın olmadığı için bunu bir çok kişi gerçekleştiremiyecek.

Videoları kusursuz izlemek için en az 3840 x 2160 çözünürlüğünde bir monitöre ihtiyacınız var.Hadi gelin hep birlikte bir kaç 60 FPS / 4K videolara göz atalım.

Videolar;

https://www.youtube.com/watch?v=fEAyDNWaCto

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x