PC & Teknoloji Platformu

Aliexpress Nasıl Üye Olunur?

Yurtdışından alışveriş için son dönemlerde adı en çok duyulan site Aliexpress şüphesiz. Aliexpress bünyesinde oyuncaktan, kozmetiğe, elektronik eşyalardan, bahçe ürünlerine, vb.. akla gelebilecek her türlü ürün, malzeme ve yedek parçanın alınabileceği bir e-ticaret sitesi. Çin’in en büyük e-ticaret sitelerinden olan genelde toptan satışıyla bilinen Alibaba.com’un perakende versiyonu olarak hizmet sunuyor. İçerisindeki ürün depolama yöntemiyle değil bireysel veya kurumsal üreticilerin kurdukları mağazalar şeklinde tüketicilere hizmet sunuyor. Son yıllarda Aliexpress ülkemizde oldukça popüler. Şüphesiz bunun başlıca nedenlerinden biri Aliexpress üzerinde alınan birçok ürünün ülkemizde satıldığı fiyatlardan daha uyguna getirtilebilmesi. Ayrıca ücretsiz kargo seçenekleriyle ek bir masraf olmadan da onbinlerce ürünü masrafsız alabilmek mümkün. Tabi ki Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken ticari satışa göre değil sıradan bir kullanıcının işine yarayacak şekilde detaylıca anlatacağım.

Aliexpress’e Nasıl Üye/Kayıt Olma?

İnternette çoğu yerde yazan Aliexpress üye olmadan alışveriş konulu içerikler başlı başına yanıltıcı. Aliexpress üzerinden alışveriş yapabilmek için öncelikle sitede kayıtlı bir hesabınız olması gerekiyor. Eğer alışveriş yapmayacaksanız sitede dolaşmak için hesap açmanız gerekmemektedir. Aliexpress üzerinde üye olmak için 3 farklı yöntem mevcut. Tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1- Aliexpress’e web sitesi üzerindeki kayıt formu ile üye olmak:

 1. İlk olarak Aliexpress sitesine giriş yapıyoruz.
 2. Aliexpress sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Sign in | Join My AliExpress (Giriş yap | Katılmak Benim AliExpress) linkinin üzerine geliyoruz. Daha sonra açılan menüde Join Free (Ücretsiz katılım) yazan butona tıklıyoruz.
 3. Linke tıkladıktan sonra karşımıza Create a New Account yazan bir sayfa açılacak. Bu sayfada sizden bazı bilgileri doldurmanız isteniyor. Bu bilgiler sırasıyla E-posta adresiniz, adınız, şifreniz ve güvenlik kodundan oluşuyor.
  Email address: Buraya geçerli ve aktif bir eposta adresinizi giriniz.
  Name: Adınız ve soyadınızı burdaki iki kutucuğa sırasıyla gireceksiniz.
  Create password: Güvenilir ve unutmayacağınız bir şifre giriniz.
  Confirm your password: Şifrenizi tekrar girmeniz gereken alan. Şifreniz önceki girdiğinizle uyuşmaz ise hata ibaresi belirecektir.
  Enter the code below: Bu kısma aşağıda resimde görünen güvenlik kodunu giriyoruz. Eğer kodu göremez veya okuyamazsanız Refresh the code linkine tıklayıp yeni bir kod deneyebilirsiniz.
  I agree to the AliExpress.com Free Membership Agreement. View Agreement kutucuğunu işaretleyerek kuralları kabul ettikten sonra Create Your Account butonuna basarak üyelik kaydımızı tamamlıyoruz.
 4. Üyelik formunu doldurup talebimizi ilettikten sonra işlemin başarılı olduğuna dair aşağıda gördüğümüz türde bir mesajla karşılaşıyoruz. Üyeliğimizin tamamlanabilmesi için tek bir adım kalıyor. Kayıt olurken üye olduğumuz eposta adresine giriş yaparak Aliexpress tarafından gönderilen maildeki doğrulama linkine basarak üyeliğimizi tamamlıyoruz.

2- Aliexpress’e sosyal medya hesapları üzerinden kayıt formu ile üye olmak:

Aliexpress üyeliği için kayıt formu dışında tercih edilebilecek diğer yöntem sosyal medya hesapları aracılığı ile üye olabilirsiniz. Facebook, Google veya VK gibi sosyal medya hesaplarından birine sahip olmanız gerekiyor.

 1. İlk olarak Aliexpress sitesine giriş yapıyoruz.
 2. Aliexpress sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Sign in | Join My AliExpress (Giriş yap | Katılmak Benim AliExpress) linkinin üzerine geliyoruz. Daha sonra açılan menüde Sing in with (Şununla giriş yap) yazan yerde bulunan giriş yapmak istediğimiz Facebook, Google veya VK butonuna tıklıyoruz.
 3. Sosyal medya hesabıyla giriş yapacağımız için giriş yapan ilgili sitede uygulama izini sağlamanız gerekmektedir. Sosyal medya hesabınızın sizden isteyeceği giriş onayını onaylamanız gerekmektedir.
 4. Giriş için onay verdikten sonra Create your AliExpress account and connect with Google/Facebook/VK isimli bir form bizi karşılıyor. Bu formda eposta adresiniz, adınız, şifreniz gibi bilgileri doldurmanız istenmektedir.
  Email: Buraya geçerli ve aktif bir eposta adresinizi giriniz.
  Name: Adınız ve soyadınızı burdaki iki kutucuğa sırasıyla gireceksiniz.
  Password: Güvenilir ve unutmayacağınız bir şifre giriniz.
  Reenter password: Şifrenizi tekrar girmeniz gereken alan.
  Create Your Account butonuna basarak üyelik kaydımızı tamamlıyoruz. Sosyal medya hesabımızla üye olma işlemi bu kadar. Sosyal medya hesabıyla üye olmanın avantajı bir daha siteyi kullandığınız zaman şifre kullanmaksızın sosyal medya butonuyla siteye kolayca giriş sağlayabilmenizi sağlıyor olmasıdır.

3- Aliexpress’e mobil uygulama üzerinden üye olmak:

Aliexpress kayıt olmak için yapabileceğiniz diğer yol ise telefonunuzda veya tabletinizde bulunan mobil uygulamayı kullanarak kayıt olabilirsiniz. Aliexpress’e mobil uygulama üzerinden kayıt olmak için Aliexpress Uygulaması İndir (Android / Apple Store) yazımıza giriş yaparak hem uygulamayı indirebilirsiniz hemde nasıl kayıt olacağınız detaylarını kolayca öğrenebilirsiniz. (Mobil uygulamayla kayıt seçeneği yazı daha fazla uzamaması için ayrı olarak eklenmiştir.)

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x